Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Klub Lávka: Noční jízda pod Karlovým mostem

Samcová Jana

Samcová Jana

13. 11. 2009

LávkaNajít v Praze stejně originální prostor, jakým je Lávka, je prakticky nemožné. Spojením restaurace, hudebního klubu, baru a divadla vzniká multifunkční podnik, jehož charakteristickým rysem je nejen jedinečné členění interiéru, ale také jeden z nejkrásnějších výhledů na panorama Prahy.

Interiér Lávky - divadlo, Zdroj: lavka.cz, Ilona Jaworská

Interiér Lávky - divadlo, Zdroj: lavka.cz, Ilona Jaworská

S ohledem na lokalitu a velikost klubu se nabízí smělá otázka, na kolik zde asi přijde měsíční pronájem. Netroufáme si hádat. Ostatně sem se lidé chodí bavit a ne se trápit starostmi, které jim nepřísluší. Raději prosklenými vchodovými dveřmi vstupujeme do prostor, jež nám za pár okamžiků doslova vezmou dech. Prošli jsme vstupní chodbou a před námi se rozprostírá na první pohled divotvorně členitý, avšak dokonale originální prostor. Doslova nevíme, kam dřív skočit. Doleva, dolů po schodech, či snad rovně dozadu?

Začneme zkraje a vydáváme se nalevo, odkud zpod klenby vykukuje obrovská hala, jež slouží jako divadlo i koncertní sál zároveň. Tiše žasneme nad krásou podpůrných sloupů a velikostí tohoto prostoru. Pokorně se vracíme zpět a scházíme po schodech na taneční parket. Opakovaně se přistihujeme, že nám bezděky padá čelist na originalitou členění. Oči nám v záři barevných světel těkají od baru k salonku, od stříbrné disko koule k úžasně řešenému sezení. DJ ze sebe vydává maximum a parket je narvaný k prasknutí. Zde to žije.

Lávka - hlavní vchod, Zdroj: lavka.cz, Ilona Jaworská

Lávka - hlavní vchod, Zdroj: lavka.cz, Ilona Jaworská

Lapajíce po dechu se dereme po schodech nahoru a zničehonic se ocitáme na místě, odkud máme Karlův most jako na dlani. Vítejte na terase – jediném open air parketě v Praze. Jsme uchváceni překrásným výhledem na Hradčany. Bohudík ani po tisíci pohledech na tyto historické skvosty se ona architektonická nádhera neomrzí. Romantika tohoto místa je takřka hmatatelná.

Zbytek noci strávíme popíjením drinků u některého ze sedmi barů a vlněním se v rytmu diskoték. Každý čtvrtek zde probíhá party ve stylu osmdesátých a devadesátých let, pátky a soboty patří hudebním stylům house, trance, electro nebo disco. Ostřílená parta DJ’s se postará o pořádnou noční jízdu. Namátkou zmiňme například pseudonym DJ Orion, který vešel ve známost v souvislosti s rapovým projektem Peneři strýčka Homeboye. DJ Orion je ke slyšení na akci Black star Nite. Určitě vás nezklame. Ani party, ani Lávka obecně.

HODNOCENÍ: 5*****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Klub Lávka: Noční jízda pod Karlovým mostem