Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Klobouky a kloboučky jsou moderní, pořiďte si taky jeden

Redakce

Redakce

29. 9. 2010

FOTO: Styl s kloboukemDeště, vánice a plískanice, které nám navždy pohřbívají slunečné počasí, vyžadují i nový šatník. Ale kabátky a boty nejsou to jediné – IN jsou hlavně různé klobouky a kloboučky. A tomu, kdo má pod kloboukem, není nejen zima, ale je i v kurzu. Račte si tedy vybrat!

FOTO: Styl s kloboukem

Styl s kloboukem, Foto: Hasse Nielsen, Zdroj: H&M.com

Dá se říci, že u mužů je pokrývka hlavy mnohem oblíbenější než u žen. Má to nejen svůj historický důvod ale hlavně – pánové s kšiltovkou zakrývají plešky a klobouky dolaďují rebelské outfity. A proč bychom nemohly i my?

Pravda, málokterá z žen má místo vlasů koleno, a proto nemá co skrývat. Opak je pravdou. Zvlášť v zimních měsících je potřeba vlasy chránit před mrazem a sněhem. A proč to neudělat víc než stylově?!

FOTO: Klobouky

Klobouky, Zdroj: promod.co.uk, New Yorker

Zabrousíme opět do pánského šatníku. Klasické klobouky ve stylu Al Capone zkombinujme s pánským outfitem – košile, kravaty, saka a klobouky ve všech barvách i materiálech.

S čím ale jsou barvy naprosto nemužné – kloboučky v holčičích barvách – růžové, fialové, červené – to je to pravé kloboukové! Velký výběr najdete v New Yorkeru nebo C&A.

FOTO: Klobouky

Klobouky, Zdroj: marks-and-spencer.cz, topshop.com (samotné klobouky)

Naopak pokud toužíte být jako pravá dáma, zvolte klobouček podobný těm z 20. a 30. let minulého století. Tenkrát se kloboučky také nenosily jen jako ozdoba a chic doplněk – chránily jejich majitelky před sněhovými vločkami, větrem a v létě před slunečními paprsky.

Ideálním právě na chladné dny je klobouček plstěný, doplněný ryze ženským oblečením – saténové halenky, šaty, svetříky. Pokud vás okouzlil tento styl, zajděte do Marks&Spencer.

FOTO: Retro kloboučky

Retro kloboučky, Zdroj: marksandspencer.com, girldir.com

Máte rádi čokoládu? A továrnu na čokoládu Willyho Wonky? Jestli ano, jistě jste si všimli Willyho cylindru. Tento zapomenutý typ klobouku se nyní vrací, a to nejen pro pány ve fraku. Pokud oplýváte odvahou, unosit ho v zimní sezóně můžete i vy. A opět platí pravidlo o dámském a pánském stylu. Pro dámy se skvěle budou hodit krajkové šaty, květované legíny, vypasované kabátky a vražedně vysoké podpatky.

Pokud jste si oblíbila pánský styl, na místě je pořídit si padnoucí kostýmek a lakovky. Chcete-li vyzkoušet tento styl, budete muset zajít do specializované prodejny se společenskými šaty anebo nakupovat na zahraničních serverech.

FOTO: Cylindry i pro dámy

Cylindr není jen pánská záležitost, Zdroj: nymag.com

Snad jediné, na co každý vzpomene při zmínce o panu Tau, je jeho buřinka. A vy si na ni vzpomeňte při svých  nákupech – přichází totiž do módy. Pokud byste ji zařadila do svého šatníku, chce to nejen odvahu, ale i vytříbený vkus a styl.

Doplnit jí můžete v podstatě každý model, jen pamatujte, že méně je někdy více. Velký výběr buřinek najdete třeba v H&M a inspiraci, jak ji nosit, třeba u Mischy Barton nebo Fergie!

FOTO: Celebrity nosí kloboučky

Celebrity nosí kloboučky: Mischa Barton, Fergie, Zdroj: starpulse.com, blogwaybaby.com

Říkáme mu jednoduše veliký klobouk a známe ho hlavně z letních kolekcí anebo z písečných pláží. Nyní ho můžeme vidět i v obchodech mezi kabáty a rukavicemi. Plstěný materiál a tmavé barvy, ve kterých se především prodává, nahrávají zimním outfitům. Ač by to jeden neřekl, je dobré dát si pozor na výběr obuvi – podpatky ani kecky nejsou to pravé – volte tedy kozačky s rovnou podrážkou a doplňte je vlněnými punčochami a dlouhým svetrem.

Zajdětě do Berschky, lépe ale vyberete v internetových obchodech.

Už víte, který je ten pravý právě pro vás?!

FOTO: Klobouky

Klobouk ve stylu Al Capone a veliký klobouk, Zdroj: Orsay.com

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Klobouky a kloboučky jsou moderní, pořiďte si taky jeden