Klavírista Jamie Cullum zahraje v červenci na Colours of Ostrava

FOTO: Jamie Cullum

Anglický jazzový zpěvák, klavírista a skladatel Jamie Cullum má namířeno do České republiky. V červenci zahraje na festivalu Colours of Ostrava. Objeví se na něm již podruhé.

Třiatřicetiletý muzikant se získal posluchače zejména albem Twentysomething, které vyšlo před deseti lety. Vedle původních skladeb na něj zařadil coververze písní od Franka Sinatry, ale taky třeba Jimiho Hendrixe, pokaždé v hravém a moderním kabátě.

Nadšený stoupenec jazzu si na pódiu většinou vystačí jen se svým pianem a jeho koncerty jsou vyhlášené spontaneitou a živostí. Zatím poslední album The Pursuit mu vyšlo před čtyřmi lety.

Letošní ročník Colours of Ostrava se koná mezi 18. a 21. červencem v Dolních Vítkovicích. Festival je uspořádán podvanácté, loňskému ročníku vévodila jména Bobby McFerrin, Alanis Morissette, Parov Stelar Band či Rufus Wainwright.

Letos se na Colours mají představit islandští Sigur Rós či irský písničkář Damien Rice. Z českých kapel vystoupí Wanastowi Vjecy nebo obnovený Pražský výběr.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Denisa Šebestová

Pochází z Plzně, studuje anglistiku – amerikanistiku a češtinu na FF UK. Do redakce TOPZINE.CZ nastoupila na jaře 2010. Je zástupkyní editora rubriky Hudba Adama Vrány.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*