Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Klasika trochu jinak. Pantomima Malý princ zavítá do Studia Alta

V sobotu 19. května se v netradičním prostoru holešovického Studia Alta představí  projekt Pantomima Malý princ. Netradiční pojetí klasického díla cílí na všechny, kdo se někdy zasnili.

Foto: Pantomima Malý princ

Alexej Byček je autor a zároveň interpret Pantomimy Malý princ Zdroj: Pantomima Malý princ

Slavná kniha Antoina de Saint-Exupéryho o Malém princi se v minulosti dočkala několika různých adaptací, mezi něž patří film, muzikál, opera i animovaný seriál. Nyní se k této plejádě přidává  také pantomimické ztvárnění.

Inscenace Pantomima Malý princ vznikla jako absolventská práce Alexeje Byčka na HAMU. Zde se autor a zároveň interpret potkal s klíčovými osobnostmi oboru, jako jsou Boris Hybner či Radim Vizváry, který je zároveň režisérem a dramaturgem tohoto ojedinělého projektu.

Malý princ a problémy dnešního světa

„Malý princ je v nás. Může být zahradníkem, dělníkem či zločincem. Stále je to osůbka, která se ptá a naivně věří,“ představuje titulního hrdinu Alexej Byček a dodává, že představení je knižní předlohou inspirované, ale jeho příběh se liší: „Malý princ řeší problémy tohoto světa, kde je divné spát na ulici a pozorovat hvězdy z chodníku, kde s idealismem jde zajít na zcestí…“

Pantomima Malý princ

Studio Alta

Autor a interpret: Alexej Byček

Režie: Radim Vizváry

Kdy: sobota 19. května v 19:30

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Klasika trochu jinak. Pantomima Malý princ zavítá do Studia Alta