Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Klasika světové fantasy podruhé

Jan Nohovec

Jan Nohovec

24. 7. 2009

Michael Moorcock - Královna mečůDruhý díl jednoho ze základních kamenů žánru fantasy, Královnu mečů od Michaela Moorcocka, připravuje v současné době nakladatelství Laser-books. Těšte se na nová strhující dobrodružství Věčného bojovníka ve světě Plánů.

Byly to časy průniku milionu Plánů a časy, kdy se mohlo stát cokoli. Byla to doba bohů, jejichž neustálou přítomnost bylo možno vysledovat ve všem, co ve všehomíru existovalo; doba obrů kráčejících po vodě, doba nerozumných trpaslíků a stvoření zbavených tvarů, která bylo možno přivolat neopatrnou nebo horečnatou myšlenkou a jež neodešla, aniž by způsobila utrpení nebo pokud jim nebyla složena krutá oběť. (anotace)

Michael Moorcock je autorem slavné ságy o Elricovi z Melniboné, jednoho z klasických fantasy hrdinů. Právě v knihách o něm se poprvé objevil mýtus Věčného bojovníka, který v různých inkarnacích prochází všemi knihami tohoto amerického spisovatele, jenž byl za svá díla ověnčen mnoha cenami. Jedním z vtělení Věčného bojovníka je i hlavní hrdina Trilogie mečů.

Corum Jhaelen Irsei, Kníže v Šarlatovém plášti, poslední příslušník rasy Vadhaghů je na cestě za pomstou. Za nepřítele mu není nikdo menší než sami bohové Chaosu. Corum je však jednou z inkarnací Věčného bojovníka, za pomoci božských darů, které se mohou projevit jako pomoc stejně jako prokletí, hodlá zničit bohy všech patnácti Plánů… (anotace)

Michael Moorcock - Královna mečů

Překladu známé a oblíbené knihy se zhostila Zdeňka Weberová a obálku namaloval Mark Salwowski. Královnu mečů, desátý svazek edice Mistrovská díla fantasy, vydává nakladatelství Laser-books v nejbližších týdnech.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Klasika světové fantasy podruhé