Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kladno ovládly latinskoamerické rytmy

Redakce

Redakce

21. 9. 2009

Kubánská nocV sobotu 19. září se v kladenském Music Klubu Lucerna uskutečnila akce s názvem Kubánská noc. Všem milovníkům latinskoamerických rytmů dala možnost zatančit si na parketu společně s profesionálními tanečníky  za doprovodu živé kubánské kapely.

Zástupci dvou kubánských kapel Mezcla a Son Caliente společně v podobě jednoho velkého seskupení tvořili hudební kulisu celého večera. Pro hosty byl připraven program v podobě vystoupení profesionální taneční dvojice Leona s partnerkou Danays. Ti v několika sekcích ukázali své taneční kreace v rytmech salsy s prvky chachachá, guaguancó a afrokubánského folklóru. Po jejich rozehřátí ve formě tanečních ukázek  začali lákat všechny návštěvníky k tanci. Nejúčinnější a asi také nejelegantnější metodou, jakou k tanci nenásilnou formou zapojili co nejvíce lidí, byl klasický vláček napříč celým klubem. Parket pak byl během chvíle plný. Všichni tak měli možnost vyzkoušet si nové kroky, stejně jako nově odkoukané pohyby.

Taneční pár Leon a Danays, Foto: Lýdie Škvorová

Taneční pár Leon s Danays, Foto: Ludmila Škvorová

Leon, se kterým jsem v průběhu večera udělal krátký rozhovor, mi prozradil, že ačkoliv se na první pohled zdá být rodilým Kubáncem, má v exotických státech pouze kořeny. On, stejně jako jeho partnerka, jsou Pražáci. Vystupují na akcích po celé České republice, na Slovensku, nejdále byli zatím ve Španělsku. Mimo tanečních ukázek vedou v Praze taneční kurzy jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Aby toho nebylo málo, zabývají se i choreografií.

I přesto, že se na první pohled mohlo zdát, že na tom, jak a na co budou Leon a Danays tančit, je vše předem dohodnuté, jednalo se o improvizaci. Stejně tak improvizovala i celá kapela.

V jejich případě už o původu nebylo žádných pochyb. Jednalo se o pravé Kubánce v současné době žijící a vystupující u nás. Pohovořil jsem si s česky hovořící zpěvačkou kapely Mezcla Tandou a Roelisem Matosem, kytaristou skupiny Son Caliente, který stál za celým projektem. Od nich jsem se dozvěděl, že se v České republice rozhodně nenudí. Vystupují také v zahraničí a hrají v podstatě dennodenně. V sobotu to pro ně byl již druhý koncert a byli proto už na závěru celé akce oprávněně unavení.

Celý večer se nesl v dobré náladě. Ačkoliv jsem původně plánoval změnu prostředí, zůstal jsem zde až do úplného konce. Mám za to, že jsem rozhodně neudělal chybu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kladno ovládly latinskoamerické rytmy