Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kissácký večírek v podání Eric Singer Project nažhaví dvě česká města

Sabina Jesenovská

Sabina Jesenovská

11. 3. 2011

Eric Singer Project, Zdroj: oficiální stránky Erica SingeraHvězdná formace Eric Singer Project (ESP) si po svém debutovém koncertě v Praze před dvěma lety, který byl více něž kladně přijímán, opět našla cestičku na česká podia. A za projevenou vřelost se nám odmění hned dvakrát.

foto ESP

Kiss, Zdroj: pořadatel koncertu

Vytížený bubeník Eric Singer, jak už samo jméno projektu napovídá, tahoun tohoto projektu, se v posledních letech do České republiky, zdá se, vrací raději a raději. V roce 2008 se zde ukázal pod maskou kočičáka u příležitosti 35. výročí skupiny Kiss, v zápětí přijel jako člen doprovodné skupiny Alice Coopera, na festivalu Masters of Rock bubnoval pro Tobiase Sammeta a jeho slavnou Avantasiu.

Kiss, Motörhead i Queen

Rok poté sem zavítal s projektem ESP. V roce 2010 zahrál znovu s Kiss a  to hned dvakrát v Praze a Ostravě na turné k albu Sonic Boom a to jsem jisto jistě některé z jeho aktivit uskutečněných v posledních letech opomněla.

Vraťme se však ke stěžejnímu tématu, jímž je nyní ESP. Postu zpěváka a kytaristy ESP se chopil John Corabi, jež se proslavil především jako kytarista a zpěvák, který na krátkou dobu vnesl do skupiny Mötley Crüe nový způsob tvorby – jamm. Své dojmy z této kapitoly svého života jímavě líčí v knize The Dirt. Corabi ovšem působil i v jiných zajímavých skupinách jako jsou například Brides of Destruction, kde se znovu potkal s Nikki Sixxem, Tracii Gunsem, Londonem LeGrandem a dalšími, či ve skupině Union, která mu dala možnost pracovat po boku ostříleného kissáka Bruce Kulicka.

Basy se chopil Chuck Garric momentálně hrající spolu se Singerem také v doprovodné skupině Alice Coopera. Garric v minulosti spolupracoval na několika tributových albech, napsal píseň Death by Love pro Dia a zahrál si dokonce ve skupině L.A. Guns. Post kytaristy drží již zmíněný Bruce Kulick, který léta působil v mašině Kiss. Pouštěl se mimo jiných projektů i do sólové kariéry, jejíž posledním plodem je album BK3, na kterém spolupracovalo nesčetné množství významných jmen, namátkou zmiňme: John Corabi, Eric Singer, Gene Simmons, Genův syn Nick, Tobias Sammet a další.

Paličky Erica Singera, Foto: Sabina Jesenovská, Topzine.cz

Paličky Erica Singera, Foto: Sabina Jesenovská, Topzine.cz

Díky tomuto unikátnímu seskupení hudebníků, mají ESP možnost zahrát naprosto jedinečný playlist, jehož páteří jsou na živých vystoupeních málo hrané skladby Kiss doplněné o písně z repertoárů Alice Coopera, Mötley Crüe, Motörhead, Deep Purple, Queen a mnoha dalších.

Nobody Knows jako předkapela

Role předkapely byla přidělena již osvědčené české skupině Nobody Knows. Tito rockeři ESP již jednou uváděli, navíc tenkrát nestrojené nadšení a uznání v očích publika bylo tak zjevné, že tato volba byla předem jasná.V současné době se můžete těšit na nové CD Wake Up My Devil a pokud tuto skupinu ještě neznáte, doporučuji zhlédnout klip k písni Mr.Canbum.

Tento kissácký večírek se uskuteční 31. března v pražském klubu Exit Chmelnice (vstupenky on-line zde) a pokračovat bude den na to, tedy 1. dubna, ve Zlíně v klubu Masters of Rock Café (vstupenky on-line zde).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kissácký večírek v podání Eric Singer Project nažhaví dvě česká města