Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Kino na hranici proběhne již po dvanácté

Redakce

Redakce

26. 4. 2010

Kino na hraniciJiž tradičně na přelomu dubna a května proběhne filmová přehlídka Kino na hranici. Jako vždy může divák české, polské, slovenské a maďarské filmy zhlédnout v souměstí Cieszyn – Český Těšín. V programu je možno nalézt jak retrospektivy, tak filmové novinky z těchto slovanských zemí.

Zdroj: kinonagranicy.pl

Kino na hranici Zdroj: kinonagranicy.pl

Retrospektivy a tematické cykly

Cílem Kina na hranici je připomenout zdárnou filmovou tvorbu zmíněných zemí. Kromě nových snímků tak bude mít návštěvník možnost od 28. dubna do 3. května užít si snímky téměř zapomenutých vynikajících filmařů. Promítat se budou retrospektivy třeba Martina Šulíka, Josefa Škvoreckého, Adama Sikory nebo Kornela Filipowicze.

Dalším bodem programu bude Středoevropské kino hrůzy. Do tohoto cyklu jsou zařazeny filmy jako Spalovač mrtvol, Čarodějův učeň, Choking hazard a další. Divák se může ovšem podívat i na Visací zámek 1982-2007 nebo Mňága – Happy end v rámci oblíbeného Kina nad Olší.

Zdroj: kinonagranicy.pl

Kino na hranici Zdroj: kinonagranicy.pl

Nejen filmová tvorba

Kino na hranici není jen přehlídkou filmů, ale nabízí i hudební vyžití. Letošní ročník zpestří třeba bratislavská elektropopová kapela Noisecut, dále MIDI LIDI nebo pražská kapela WWW. Dvanáctá přehlídka filmů v Českém Těšíně tak návštěvníkovi poskytne komplexní kulturní zážitek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kino na hranici proběhne již po dvanácté