Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Kino na hranici oznamuje nové hosty

Redakce

Redakce

31. 3. 2010

petr-zelenkaSvou účast na třináctém ročníku festivalu středoevropského filmu potvrdili další hosté. Zatím největším lákadlem je režisér Petr Zelenka, který tentokrát představí svou starší dokumentární tvorbu.

Zdroj: kinosvetozor.cz

Petr Zelenka Zdroj: kinosvetozor.cz

Pořadatelé vsadili na osvědčenou klasiku – Petr Zelenka, trojnásobný držitel Českého lva za nejlepší režii a film, se filmové přehlídky Kina na hranici účastnil již dvakrát, a to naposledy před dvěma lety, kdy festival zahájil svým snímkem Karamazovi, zasazeným do polské ocelárny. Letos se účastníci mohou těšit na jeho dva mystifikační hudební dokumenty z 90. let, Visací zámek 1982 – 2007 a Mňága – Happy End. Oba se budou promítat v sobotu 1. května.

Čtěte o Kinu na hranici zde.

I režisér si svou spolupráci s festivalem pochvaluje: „Můžeme říct, že Kino na hranici zrušilo hranice mezi Polskem a Čechami dávno před vznikem schengenského prostoru,“ říká. „Nestalo se tak ve jménu snazšího přesunu zboží nebo rychlejšího průjezdu kamionů, ale jako přirozený důsledek potřeby sdílet filmovou kulturu. V tom pro mne zůstává tento festival i nadále velikou inspirací.“

Autor grafiky letošního ročníku, Bohdan (Kofila) Heblík s Gabrielou Gańczarczyk Zdroj: kinonahranici.cz

Autor grafiky letošního ročníku, Bohdan (Kofila) Heblík s Gabrielou Gańczarczyk Zdroj: kinonahranici.cz

Další hosté festivalu

Mezi dalšími potvrzenými hosty z české kotliny jsou režisér Dan Svátek a herec Václav Jiráček za snímek loňského roku Hodinu nevíš, polovina režisérského dua filmu Občan Havel přikuluje, Jan Novák, režisér Marek Dobeš a jeho Choking Hazard a Robin Kašpařík, nová tvář českého filmu, se svou dvacetiminutkou Seance.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kino na hranici oznamuje nové hosty