Menu
TOPZINE.cz
Architektura a stavitelství

Kino, které plave na mořské laguně. Z Asie míří i do dalších koutů světa

Redakce

Redakce

3. 8. 2012

Toužíte po zvláštním zážitku? Hledáte novou zábavu? Podívejte se s námi pod pokličku projektu architekta německého původu Ole Scheerena, který je autorem plovoucího kina postaveného k příležitosti filmového festivalu Film on the Rocks Yao Noi Festival.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/plovouci-kino/]

Zážitek v Nai Pi laguně u ostrova Kudu byl zlatým hřebem filmového festivalu a rozhodně ne náhodou. Návštěvníci byli na plošinu dovezeni lodí a pak už si velmi pravděpodobně užívali jen úžasnou atmosféru promítání s kulisou dramatické přírodní scenerie, kterou vytvořily skaliska nořící se z vody.

Impozantní musel být především okamžik, kdy publikum usazené na plovoucí plošině uvidělo první paprsek vycházející z promítačky doprovázený úvodní hudbou filmu, která se rozezněla v prostoru a dozajista „usadila“ většinu diváků.

Kvalita návrhu projektu v tomto případě není sice na příliš vysoké úrovni, nicméně je asi třeba říci, že tento projekt rozhodně prodá nápad a přírodní scenérie, která diváka s jistotou uchvátí.

OBR: kino

Jak se tu asi sledují filmy?

Říkáte si škoda, že jste o tento zážitek přišli? Nevadí. Plovoucí kino bude cestovat po různých částech světa, takže je ještě rozhodně šance mít se na co těšit. A třeba vyměnit pražský kinobus za plovoucí kino v některém z evropských měst. Nebo možná v Praze? Pokud se někdo z českých architektů k takovému projektu odváží…

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kino, které plave na mořské laguně. Z Asie míří i do dalších koutů světa