Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Kingovo post-apokalyptické Svědectví míří na filmová plátna. Bude to akce ve stylu Ztracených?

Máte rádi akční katastrofické filmy a seriály? Pak se můžete těšit na post-apokalyptický román od Stephena Kinga. Filmové společnosti Warner Bros. a CBS Films spojily síly, aby přivedly na svět adaptaci knihy Svědectví (The Stand), která vypráví příběh boje dobra a zla, jaký známe například ze Ztracených nebo z Jericha.

Slavný americký hororový autor, Zdroj: youtube.com

Poté co Universal Pictures a NBC Universal Television získaly práva na Kingovu Temnou věž, se Warner Bros. a CBS Films chystají natočit film inspirovaný jeho knihou Svědectví. Příběh se zabývá skupinou lidí, kteří přežili vyhlazení většiny americké populace zákeřným virem. Nyní musí bojovat proti temné postavě připomínající Antikrista, Randallu Flaggovi, který se je snaží ovládnout. Těšit se můžete na atomový hřib, vraždy, tajemství, postupné odhalování intrik a na otázku – kdo je na čí straně?

Román byl původně vydán v roce 1978 a po autorových opravách některých částí příběhu byl znovu vydán v roce 1990. Těžko bychom tedy Stephena Kinga obvinili z plagiátorství. Svědectví bylo v roce 1994 uvedeno na televizní stanici ABC jako šestihodinová minisérie a později vznikl i komiks.

Projekt je nyní na úplném počátku a o přibližné době vydání filmu zatím nepadlo ani slovo. Warner Bros. a CBS Films se ale údajně v následujících týdnech mají sejít s potenciálními tvůrci a začít shromažďovat materiály. Který režisér se tedy ujme natočení filmu podle tisícistránkové knihy se zatím neví. Šušká se, že by měl být příběh rozložen do více filmů a že by si v nich měl zahrát Rob Lowe (Útěk v hlubinách, Kontakt) ve své původní roli z minisérie.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kingovo post-apokalyptické Svědectví míří na filmová plátna. Bude to akce ve stylu Ztracených?