×
TOPZINE.cz

Stephen King nadchl fanoušky: Chystá Osvícení 2!

Jack NicholsonTento záměr prozradil na společném setkání se svými příznivci v kanadském Torontu. Dílo nese prozatímní název Doktor Sleep (Doktor Spánek) a scénář hodlá napsat sám slavný autor.

Asi nejslavnější záběr celého snímku Zdroj: distributor filmu
Asi nejslavnější záběr celého snímku Zdroj: distributor filmu

Je to téměř třicet let, co režisér Stanley Kubrick zfilmoval bestseller mistra hororu Stephena Kinga (profil a rozsáhlý seriál o jednotlivých etapách jeho života najdete na Topzine.cz) The Shining (Osvícení).

Děj románu nás zavedl do hotelu Overlook, kde se nový mimo sezónní správce, spisovatel Jack Torrance (vynikající Jack Nicholson), snaží pracovat na své knize. Nedbá varování ředitele, že jeho předchůdce nezvládl tíživou samotu od civilizace odříznutého místa, zešílel a vyvraždil vlastní rodinu. Jackovi, který se do hotelu nastěhoval s manželkou a synem Dannym, se však po nějaké době začínají zjevovat děsivé přízraky a on pomalu přichází o rozum…

Nic netušící rodina se stěhuje do nového domova Zdroj: distributor filmu
Nic netušící rodina se stěhuje do nového domova Zdroj: distributor filmu

A právě Danny by měl být podle Kinga hlavním hrdinou druhého dílu. Ač je mu již čtyřicet let, trauma z dětství, způsobené hrůznými zážitky z Overlooku, nedokáže překonat. Nastoupí tedy do jistého hospice v New Yorku. Ne však jako chovanec, nýbrž jako zaměstnanec. Přestože má být pouze řadovým členem personálu, pokouší se pacienty na smrtelných postelích léčit pomocí svých nadpřirozených schopností a telepatie.

Zda se někdy dozvíme, jak úspěšný ve svých praktikách tento samozvaný léčitel bude, je ovšem ve hvězdách. Jásající dav na torontském setkání mírnil King slovy, že se zatím jedná pouze o nápad.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..