Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kill The Dandies živě ve studiu rádia Wave

Martin Peška

Martin Peška

28. 1. 2009

Bývalá skupina The Nihilists, nyní vystupující pod názvem Kill The Dandies, zahraje v sobotu 31. ledna živě v karlínském studiu A rádia Wave.  Jedná se o první letošní koncert ze série Radio Wave Live Sessions. Přímý přenos vystoupení Kill The Dandies bude vysílán od 20 hodin.

„Když nepočítáme vystoupení s naší bývalou kapelou The Nihilists, které proběhlo též na Radiu Wave, tak je určitě tohle náš první koncert v přímém přenosu,“ říká zakládající člen skupiny Jindra Hoch alias Hank J. Manchini.
V novém uskupení Kill The Dandies působí post-nihilisti La Petite Sonja, Hank J. Manchini a bubeník Wratislav Placheta. Formaci doplňují noví členové, kterými jsou Richard Fisher alias Take Death, Martin Růžička přezdívaný Sketa Fotr či The Ritchie Success a občas také Zdeněk Rudol.
„Hudba Kill The Dandies v sobě skrývá prvky garážového rocku či psychedelie šedesátých let s nádechem postpunku, špinavého rokenrolu a decentně potemnělé elektroniky,“ popsala potemnělou hudbu skupiny Veronika Vidomusová z rádia Wave.
Nedávno se objevil debutový singl skupiny I Want It, doplněný také o remix, o který se postaral Steve Morrell stojící za berlínskou firmou Pale Music. „Singl vyšel před Vánoci v omezeném nákladu pro naše fanoušky a známé,“ upřesnil Jindra Hoch a dodal: „Chystáme vydání prvního regulérního CD, které v současné době začínáme nahrávat.“
Vstup na akci v Hybešově 10 na Praha 8 je volný. Jediné, co návštěvníci musí udělat, je včas se zaregistrovat na radiowave@rozhlas.cz, protože kapacita studia je omezená. Dalšími hosty mají být Atlantic Cable a OTK. Podrobnější informace jsou na www.wave.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kill The Dandies živě ve studiu rádia Wave