Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Kick-Ass na Blu-ray a DVD nakopne i vás

Jiří Hannich

Jiří Hannich

8. 9. 2010

!DVD, BR!Neříkejte, že jste si nehráli na nějakého komiksového hrdinu, když jste byli malí. Musí to být přece pořádné vzrůšo, když se dennodenně střetáváte se všemožnými padouchy, zachraňujete svět a sklízíte za to ovace veřejnosti. Spider-Man, Batman, Superman – ti všichni něčím vynikali, měli nadpřirozené schopnosti. Ale může tento džob provozovat obyčejný smrtelník? Akční komedie Kick-Ass přináší odpověď.

Superhrdina Kick-Ass, Zdroj: distributor filmu

Film

Ve škole je tak trochu outsider, a tak hledá útěchu v komiksových příbězích o hrdinech se speciálními schopnostmi. Teenager Dave Lizewski již dlouho přemýšlí o tom, jaké to je, když si na sebe navléknete přiléhavý trikot a vydáte se nakopat zadek kriminálním živlům toho nejhoršího ražení. Proč si to vlastně nezkusit na vlastní kůži, že? Z Davea se stane superhrdina s přezdívkou Kick-Ass, který je připraven hájit zájmy slušných lidí, starat se o jejich bezpečnost a zároveň tím bojovat proti kriminalitě. Kick-Ass sice neumí létat, nevypouští pavučiny, není ani příliš silný, přesto jeho činy inspirují k následovnictví.

Vemte jed na to, že zatímco se bude disk s tímto filmem točit ve vašem přehrávači, vaše bránice dostane pořádně zabrat. Kick-Ass je totiž plný drsných vtipů a ironického přístupu k popkultuře. Stejně tak vás ale strhne přívalem akčních scén, které snímku dodávají patřičnou šťávu. K tomu všemu v něm září herci Aaron Johnson, znovuoživený Nicolas Cage a v neposlední řadě vycházející hvězda Chloe Moretz.

Chloe Moretz jako Hit-Girl

DVD a Blu-ray

Ani DVD ani Blu-ray bohužel nenabízejí bonusový materiál. Prostorový zvuk a možnost výběru jazyka či titulků je dnes už samozřejmou záležitostí.

Žánr: Akční/Drama/Komedie/Thriller

Stopáž: 117 minut

Režie: Matthew Vaughn

Hrají: Aaron Johnson, Chloe Moretz, Nicolas Cage, Mark Strong, Evan Peters aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1), anglicky (DTS na Blu-ray)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kick-Ass na Blu-ray a DVD nakopne i vás