Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Keltská noc v Plumově 2012 představila keltskou kulturu již pojedenácté

Jedenáctý ročník plumlovského festivalu Keltská noc, který se konal od 20. do 22. července, je za námi. Přinesl oblíbené a osvědčené kapely let minulých a také rozšířil své řady o zcela nové vystupující.

Jedenáctý ročník Keltské noci se konal o víkendu pod plumlovským zámkem, Foto: Tereza Ticháčková, TOPZINE.cz

Již několik let patří předposlední červencový víkend fanouškům keltské historie, kultury a především muziky. Nevelký, avšak oblíbený a očekávaný festival Keltská noc každým rokem láká stovky návštěvníků do areálu pod plumlovským zámkem. Letošní jedničkami ověnčený ročník nebyl výjimkou.

První příznivci folkových melodií byli do areálu vpuštěni již v pátek po poledni. Jedenáctá Keltská noc byla oficiálně zahájena před čtvrtou hodinou duševním otcem festivalu Tomášem Somrem. A ačkoliv vystoupení prvních skupin provázely drobné zvukové potíže, atmosféra tím neutrpěla.

V pátek odpoledne a k večeru byl divák svědkem vystoupení převážně českých kapel, které po desáté hodině večerní nahradil nováček jedenáctého ročníku, pouhé dva roky hrající španělská skupina Street Wings. Divákům předvedla energickou a zábavnou směsici tónů mnoha různých žánrů. Každý z členů kapely má blíž k jinému typu hudby, což bylo na výsledku znát.

Druhý den keltských oslav odstartoval vystoupením českých Dálach a pokračoval skrze skladby Irish Rose, Kelt Grass Band i oblíbených Poitín ke dvěma vrcholům sobotního dne. První z nich, koncertní set českého hudebníka Tomáše Kočka a jeho doprovodného orchestru, čekal na fanoušky již po osmé hodině.

V dalším programu pak krom přehlídky netradičně pojatých irských tanců pod taktovkou skupiny Seamróg figuroval také další vrchol Keltské noci – tradičně očekávané vystoupení irských Sliotar, kteří si českou zemi evidentně oblíbili. O necelých čtrnáct dní později zavítají rovněž na brněnský Lughnasad.

Co říci na závěr? Snad jen, že se jedenáctý ročník kultovního festivalu vydařil stejně jako ročníky předešlé a opět dokázal, že co se atmosféry týče, dokáže bez potíží konkurovat a mnohdy i předčit festivaly, jejichž návštěvníci se místo stovek počítají na tisíce.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Keltská noc v Plumově 2012 představila keltskou kulturu již pojedenácté