Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Keltská noc 2010 znovu přivítá fanoušky keltské kultury!

Stejně jako minulý rok, rok předtím a mnoho let předchozích, i letos bude plumlovský kemp Žralok hostit příznivce keltské kultury, a to po celé dva dny. Celá akce vypukne v pátek 23. července a svého vrcholu dosáhne o den později, v sobotu 25. července, vystoupením Hakka Mugies. Koluje vám v žilách keltská krev? Tak směle do Plumlova!

FOTO: Předchozí ročníky Keltské noci

Předchozí ročníky Keltské noci, Zdroj: archiv pořadatele

Festival, jenž se v dnešní době již může pyšnit přízviskem mezinárodní, hostí své návštěvníky v nefalšovaném keltském oppidu a je zajímavostí, že se každým rokem dostává do povědomí více a více diváků a příznivců keltské hudby, řemesel i umění.

Krásná romantická oblast nedaleko plumlovské přehrady se poprvé stala dějištěm Keltské noci přesně o osm let dříve, v roce 2002. Od té doby je vždy po několik dní v létě hlavním městem kultury, která přestože oficiálně padla kulturám jiným, přetrvala v mnoha různých podobách dodnes.

Mezi kapelami můžeme zmínit například skupinu Gráda, která je zřejmě nejočekávanějším vystupujícím letošního roku. Skupina pochází částečně z Austrálie, částečně z Nového Zélandu (země Pána prstenů) a brázdí hudební moře od roku 2001. Od té doby procestovala a hrála pro publikum více jak třiceti zemí světa, čili žádný nováček to skutečně není. Členové skupiny jsou pro své hudební kvality vyhledávanými společníky mnoha různých hvězd, mezi nimi též Glena Hansarda nebo akordeonistky Sharon Shannon.

Keltská noc. Zdroj: archiv pořadatele

Hostem letošního ročníku nebudou jen skupiny zabývající se keltskou hudbou, ale také šermířské tlupy prezentující keltský styl boje. Pro zachování profesionálního historického rázu festivalu na scénu přichází také odborníci na slovo vzatí; keltská čarodějka a prostějovská psychotronička Mgr. Erika Bábková, žena zprostředkovávající spojení se zemí, druidka Jaroslava Křížová nebo skupina Boiové a Fergunna, jež se na našem území zabývá rekonstrukcí života Keltů.

Pódium Keltské noci. Zdroj: archiv pořadatele

Zajímá-li vás rozmanitá keltská hudba, stejně pestrá kultura či prostě jen toužíte strávit dva dny v neotřelé a trochu jiné společnosti lidí, které k sobě poutá zájem o něco určitého, stále ještě viditelného a reálného, neváhejte a navštivte plumlovskou Keltskou noc. Cena lístku je v současné době 260 korun na první den při platbě na místě, v předprodeji potom 220 korun. Lístek na druhý den vyjde návštěvníka na 300 korun na místě, o padesát korun je pak lístek levnější v předprodeji. Vstupné na oba dva dny festivalu činí 460 korun na místě a o šedesát korun méně v předprodeji. Kompletní informace a program naleznete na stránkách festivalu www.keltska-noc.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Keltská noc 2010 znovu přivítá fanoušky keltské kultury!