Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kele Okereke z Bloc Party vydá druhou knihu. S kapelou plánuje i EP

Redakce

Redakce

10. 3. 2013

Zpěvák britské skupiny Bloc Party Kele Okereke dokončuje další knihu. Po úspěšném vydání předchozího počinu The Lyrics of Okereke frontman kapely přiznal, že půjde o sbírku krátkých příběhů ze života.

FOTO: Bloc Party

Bloc Party, Okereke zcela vlevo Zdroj: myspace.com

„Momentálně dokončuji poslední přepis,“ prozradil Okereke v jednom z rozhovorů. „Pokud všechno půjde hladce, knížka vyjde koncem prvního čtvrtletí letošního roku.“

V rozhovoru se letmo zmínil i o aktuálním dění uvnitř Bloc Party, kde se schyluje k natáčení nového EP. Podle Okerekeho jej hodlají dát dohromady v průběhu turné k aktuálnímu albu Four, jež vyšlo loni koncem srpna.

V plánu je i román

Podle kritiků se písně na desce podobají skladbám od skupiny Nirvana. Sám zpěvák tvrdí, že během natáčení se dlouze věnoval poslechu alba Bleach, nicméně inspirace většího rozsahu z toho nakonec nevzešla. „Na tvorbě Nirvany mě vždycky fascinovala její syrovost, nicméně muzika se od té doby posunula a možnosti její tvorby jsou dnes úplně jiné.“

O názvu plánované knihy Okereke prozatím mlčí, do budoucna ale plánuje sepsat i plnohodnotný román. Jak sám ostatně říká, psaní je pro něj velice poučné a dokonce se domnívá, že kromě muziky je to jedna z věcí, ke které je svým způsobem předurčen.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kele Okereke z Bloc Party vydá druhou knihu. S kapelou plánuje i EP