Menu
TOPZINE.cz
Hudba

KEKS vydává nové CD s názvem Jak děkuje se andělům!

Redakce

Redakce

10. 3. 2010

keks_2010_01Rocková kapela KEKS, která byla založena v roce 1981 a jejíž název vznikl při listování slovníkem, vydává nové CD s názvem Jak děkuje se andělům!. To je už devátou řadovou deskou kapely. Najdeme na něm patnáct skladeb, z nichž třináct napsal Štěpán Kojan. Protože kapela má příznivce především na Benešovsku, je křest nového CD naplánován na 3. dubna v KD Votice od 20 hodin.

KEKS, Zdroj: archiv

KEKS, Zdroj: archiv

Kapela KEKS vznikla v roce 1981 a začínala ve složení Petr Dudík, Štěpán Kojan, Milan Cafourek a Petr Štěpánek. Zpočátku především kopírovala své hudební vzory, třeba Deep Purple, Sweet nebo Slade. Jenže to bylo v době totalitního režimu, kdy se u nás anglicky zpívat nesmělo. A proto začali Štěpán Kojan a Petr Dudík psát na hudbu svých vzorů české texty. A měli s nimi velký úspěch.

V roce 1983 zvítězili na XI. ročníku celostátního Festivalu politické písně v Sokolově s písničkou Libanon. To kapelu zachránilo, protože by jinak dostala od KSČS zákaz kulturní činnosti. Jejich rocková muzika se totiž straně příliš nelíbila…

Základnu má kapela především na Benešovsku, ale v současné době hraje po celých Čechách. V roce 2004 natočila klip pro televizi Óčko, v roce 2007 se poprvé vydala na tour. KEKS vydali už osm řadových alb; Karavany snů (1991), Přátelství žen (1994), Stačilo tak málo (1996), Móda (1997), Karavany snů (reedice-1998), Koupím si umělou… (2004), Poslední bál (2006), To se mi líbí (2008) a třináct dalších CD, dema, nebo speciality. A hned po křtu se na pultech objeví již zmiňované Jak děkuje se andělům!.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

KEKS vydává nové CD s názvem Jak děkuje se andělům!