Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Keira Knightley zahájila londýnský filmový festival premiérou sci-fi Never Let Me Go

Redakce

Redakce

20. 10. 2010

Největší soutěžní filmová přehlídka na území Velké Británie, mezinárodní festival v Londýně, se blíží do své poloviny. Jeho 54. ročník zahájila premiéra adaptace bestselleru Never Let Me Go s Keirou Knightley a Carey Mulligan v hlavních rolích.

Carey Mulligan, Keira Knightley a Andrew Garfield ve snímku Never Let Me Go, Zdroj: distributor filmu

Přátelé Kathy (Mulligan), Ruth (Knightley) a Tommy (Andrew Garfield, nyní také ve snímku The Social Network) společně vyrůstali v sedmdesátých letech na odlehlé elitní internátní škole v Anglii. Odříznuti od okolního světa netušili, že nad jejich budoucností se vznáší podivné tajemství. Milostný trojúhelník přetrvá od dospívání až do rané dospělosti.

Předlohou pro snímek režiséra Marka Romaneka byl román britského spisovatele Kazua Ishigura. Adaptace jeho starší knihy Soumrak dne z roku 1993 s Anthonym Hopkinsem a Emmou Thompson si vysloužila vedle dalších cen také osm oscarových nominací.

Soutěžit o trofej pro nejlepší film bude také Darren Aronofsky (Rekviem za sen, Wrestler) se svým thrillerem z prostředí newyorské baletní společnosti Black Swan. Hlavní roli v údajně velmi sofistikovaném psychologickém snímku ztvárnila Natalie Portman.

Mezi kandidáty na hlavní festivalovou cenu je i nejnovější počin britského režiséra Dannyho Boylea. Film 127 hodin bude uveden na úplný závěr. Scénář Simona Beaufroye, jenž s Boylem pracoval na Milionáři z chatrče, se inspiroval skutečnými událostmi. Sleduje boj amerického horolezce Arona Ralstona, který se zranil při sólovém výstupu v dubnu 2003. Hlavní roli si zahrál James Franco (Spider-Man).

Koho vybrala porota, v níž zasedá například herec Gabriel Byrne nebo režisér John Hillcoat, se dozvíme 27. října.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Keira Knightley zahájila londýnský filmový festival premiérou sci-fi Never Let Me Go