Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Keanu Reeves řekl NE! A anime Akira možná nebude

Redakce

Redakce

22. 5. 2011

Keanu ReevesHollywoodské studio Warner Bros. chystá hraný remake zásadního anime kousku Akira. Velké ambice si však žádají velká jména v obsazení dvou hlavních postav. Jedním z nich mohl být Keanu Reeves.

Keanu Reeves

Keanu Reeves anime nerad, Zdroj: distributor filmu

Děj původní adaptace mangy Akira zasadil její tvůrce a zároveň režisér Katsuhiro Ôtomo do roku 2019. Společnost se po konci třetí světové války rozpadla a v Neo-Tokiu vládne chaos a násilí. Tetsuo, člen jednoho z motorkářských gangů, je náhle zajat armádou a má se stát testovacím panákem jejích tajných experimentů. Z Tetsua se stává destruktivní monstrum bez špetky emocí. Ze spárů zla se snaží svého nejlepšího přítele vysvobodit nebojácný vůdce motorkářů, Kaneda.

Animovaný snímek vznikl v roce 1988 a hlavně v Americe odstartoval novou vlnu popularity žánru anime. S myšlenkou na hraný film si pohrávala už v roce 1990 společnost Sony, ale přepokládaný rozpočet 300 milionů dolarů ji nakonec od realizace odradil. Dnes, o jedenáct let později, se ambiciózní projekt snad konečně rozjíždí. Do kin by měl dorazit během roku 2013.

Trojnohý režisérský trůn obsadí Albert Hughes ( Kniha přežití). Ten by v hlavní roli Kanedy rád viděl Keanu Reevese. Jenže Reeves nedávno roli odmítl, a tím pozastavil veškeré přípravy. Dokonce i část štábu kvůli němu odešla.

Dříve se spekulovalo o Zacu Efronovi, hvězdě Muzikálu ze střední, ten však roli také odmítl. Reevese měl v roli Tetsua doplnit někdo ze čtveřice: James Franco, Joseph Gordon-Levitt, Robert Pattinson nebo Michael Fassbender. K oficiálnímu potvrzení jakéhokoli jména však zatím nedošlo, a po Reevesově opuštění projektu dlouhou dobu ani nedojde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Keanu Reeves řekl NE! A anime Akira možná nebude