Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Když tvůrci nepřemýšlejí: 8 trailerů, které předem prozradily pointu filmu

Redakce

Redakce

1. 7. 2014

Trailery odjakživa slouží k tomu, aby nalákaly co nejvíce diváků do kin na promítající se filmy. Bohužel, některé prozrazují mnohem více, než by měly, a tak mohou zkazit potěšení ze sledovaného snímku. Zvlášť těm, kteří nenávidí spoilery – pro ty příliš vypovídající upoutávka může představovat hotové peklo.

FOTO: Kolaz - 8 traileru, ktere prozradily pointu.

Hrdinové ve filmech, jejichž trailery prozradily příliš – Koláž: Jana Davidová, Topzine.cz

Zde je několik ukázek filmů, které pro vás mohly být jistým zklamáním, pokud tedy patříte mezi milovníky momentů překvapení a viděli jste tyto trailery. Ty totiž v podstatě odkrývají celou pointu snímku a v tom horším případě dokonce celou dějovou linii.

Nebezpečná rychlost

Nebezpečná rychlost byla jedním z nejvíce zábavných a napínavých thrillerů devadesátých let, ale trailer ponechal jen málo prostoru pro představivost.

To zahrnuje ukázání záběru rukojmích, sledujících výbuch autobusu z bezpečné vzdálenosti, stejně jako filmového vyvrcholení – jinými slovy, to, jak to celé dopadne – prostě konec.

Carrie

Zde se v sestříhaných dvou minutách seznámíme s Carrie, jež je traumatizována náboženským fanatismem své matky a posměchem spolužáků. Následně zjistí, že v momentu silného emocionálního vypětí je schopná svým pohledem ničit vše kolem sebe, čehož rozhodně využije.

Nicméně co se ve filmu odehraje kromě toho, že Carrie v záchvatu zuřivosti pomocí telekineze všechny povraždí? Bohužel už vůbec nic.

Pán prstenů: Dvě věže

Na konci Společenstva prstenu diváci byli šokováni, když Gandalf zemřel po odvážném boji s Balrogem. Potom, co vyšel druhý díl s názvem Dvě věže, mohli být diváci svědky toho, že se jejich oblíbený hrdina vrátil, aby zničil prsten – kdyby nám to tedy nenaservírovali hned v upoutávce.

The YouTube ID of cG-1Gtus7KQ#t=107 is invalid.

Ostrov

Polovinu filmu působí dojmem, že se děj odehrává v budoucnosti, kde lidé pracují v podzemním bunkru v domnění, že zemský povrch je zamořený, a někteří z nich jsou za odměnu vysíláni na ostrov – jediné místo na zeměkouli, které je v pořádku.

Člověk si myslí, že jsou zabíjeni (co jiného), jenže neví proč. Záhy vyjde najevo, že se nejedná o žádnou dystopickou budoucnost, nýbrž současnost, kdy jsou v podzemí pěstováni lidé, kteří mají posloužit jako dárci orgánů, a těm, kteří odjíždějí na ostrov, nadešel jejich čas. A ukázka tuhle geniální pointu prozrazuje.

Trosečník

Režisér Trosečníka Robert Zemeckis prohlásil, že lidé chtějí vědět opravdu všechno, co je ve filmu čeká ještě předtím, než se na něj podívají. A mnozí z nás by s ním určitě nesouhlasili.

Zemeckis nám však přesto v traileru odkryl prakticky všechno, co mohl – spadne letadlo s Chuckem Nolandem, který zázrakem přežije a dostane se na ostrov, kde se bude každý den bít o přežití a po nesčetných útrapách se mu podaří dostat zpátky do civilizace k jeho milované…

Nákaza

Upoutávka Nákazy chtěla zdůraznit filmovou hvězdu, jenže bohužel tím prozradili i jeden z nejvíc šokujících momentů: Gwyneth Paltrow zemře. Navzdory tomu, že její postava ve filmu zemře brzy, filmový trailer úplně podkopává to, co pro diváky mohlo být něčím, co by určitě neočekávali.

Potomci lidí

V roce 2006 režisér Alfonso Cuarón oslnil publikům svým antiutopickým snímkem Potomci lidí. Film se odehrává v umírajícím světě, kde jsou ženy neplodné a důsledkem toho lidská populace umírá.

Ukázka stíhá prozradit celou dějovou linii, která spočívá v tom, že se Clive Owen snaží zachránit jedinou těhotnou a tedy plodnou ženu na světě.  Návštěvníci kina, kteří se ukázky dočkali před usednutím do sedaček kinosálu přišli o pořádný kus překvapení a napětí (o momentu, kdy se žena spásně zachrání na odpluvší lodi ani nemluvě).

Total Recall

Cestovní kancelář, která nabízí dovolenou formou implantovaných vzpomínek, je určitě originální nápad a film měl hodně co nabídnout, co se týče okamžiků překvapení, kdyby trailer opět neřekl víc, než měl. Kupříkladu scéna, kdy Arnold zastřelí svou ženu hranou Sharon Stone, tam rozhodně být nemusela.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Když tvůrci nepřemýšlejí: 8 trailerů, které předem prozradily pointu filmu