Menu
TOPZINE.cz
Sport

Když se hráči zatmí před očima aneb 5 nejbrutálnějších hokejových faulů

Redakce

Redakce

17. 9. 2010

FOTO: Lubomír Bartečko leží v krvi po brutálním faulu na OH ve VancouveruA konečně tu máme druhou část článku o brutálních faulech, které se nikdy neměly stát a nad kterými kroutí hlavou většina sportovních fanoušků na celém světě. Tentokrát šlo o zdraví hokejistům, tedy většinou tvrdým chlapům, kteří mají po celém těle chrániče, a přesto čelili mnohdy nebezpečným zraněním.

FOTO: Lubomír Bartečko leží v krvi po brutálním faulu na OH ve Vancouveru

Ľubomír Bartečko leží bezvládně po souboji s norským obráncem na OH ve Vancouveru Zdroj: sport.cas.sk

Hokejové zákroky – nebezpečné zákroky na hlavu

V hokeji jsou nejnebezpečnější zákroky na hlavu a jeden takový předvedl Patrice Cormier, který zasáhl loktem Mikaela Tama v zápase nižší juniorské zámořské soutěže QMJHL. Cormier svého protivníka doslova knokautoval ihned po svém příjezdu ze střídačky. Ten pak přes půl minuty nedýchal a třásl se v křečích.

Útočník Philadelphie Flyers Jesse Boulerice byl potrestán za svůj zákrok před třemi lety jedním z nejvyšších trestů v NHL. Za krosček do obličeje Ryana Keslera v utkání svého týmu proti Vancouveru Canucks obdržel zákaz startu v 25 zápasech. Postižený hokejista utkání nedohrál, ale zákrok na něm nezanechal větší následky.

Další extrémně brutální zákrok se odehrál opět v nižší zámořské soutěži OHL, ve které se střetly celky Kitchener Rangers a Erie Otters. Hlavní aktér střetu byl Michael Liambas, který nekompromisně sestřelil teprve šestnáctiletého obránce Rangers Bena Fanelliho. Tomu při zákroku praskla lebka a utrpěl fraktury v obličeji. Liambas pak za tento zákrok vyfasoval velmi tvrdý trest. OHL mu zakázala hrát do konce sezóny, takže to pro něj byla poslední sezóna v juniorském hokeji.

Přímo na olympijském turnaji letos ve Vancouveru se odehrál další kriminální zákrok. Na svědomí ho měl norský obr Ole Kristian Tollefsen, který si ve vzájemném souboji Norska a Slovenska vyšlápl na slovenského útočníka Ľubomíra Bartečka a trefil ho loktem do hlavy tak, že se Bartečko praštil hlavou o led a začal krvácet. Naštěstí se následně nepotvrdila žádná vážnější zranění hlavy.

Expertem na tvrdé zákroky, které jsou na hraně únosnosti a někdy i za ní, je Alexander Ovečkin. Ten proti Brianu Campbellovi z Chicaga předvedl další ze svých nesmyslných faulů. Jednoho z nejlepších beků NHL nevybíravě strčil na mantinel a způsobil mu tak zlomeninu klíční kosti a žeber. Za tento prohřešek dostal stop na dva zápasy.

na tvrdé zákroky, které jsou na hraně únosnosti a někdy i za ní, je Alexander Ovečkin. Ten proti Brianu Campbellovi z Chicaga předvedl další ze svých nesmyslných faulů. Jednoho z nejlepších beků NHL nevybíravě strčil na mantinel a způsobil mu tak zlomeninu klíční kosti a žeber. Za tento prohřešek dostal stop na dva zápasy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Když se hráči zatmí před očima aneb 5 nejbrutálnějších hokejových faulů