Menu
TOPZINE.cz
Sport

Když se hráči zatmí před očima aneb 5 nejbrutálnějších fotbalových faulů

Redakce

Redakce

7. 9. 2010

FOTO:Brutální zákrok belgičana WitselaVšechny sporty by měly být odjakživa více než o penězích zejména věcí fair-play. A rozhodně by to mělo platit i o fotbalu a hokeji, což jsou na hodně místech světa nejsledovanější sporty. Následující dvoudílný článek nás bohužel přesvědčí, že se v těchto sportech pořád vyskytují sportovci, kteří to nemají v hlavě úplně v pořádku. Přehlídka brutálních faulů ukazuje, že někdy nepomůžou ani chrániče a často jde i o zdraví hráčů, dnes tedy konkrétně fotbalistů.

FOTO:Brutální zákrok belgičana Witsela

Brutální faul belgického fotbalisty Witsela Zdroj: sport.onet.pl

Fotbal – několikanásobné zlomeniny a kung-fu

Mráz po zádech běhal divákům, kteří sledovali v dubnu letošního roku ligové utkání mezi Lincem a Salcburkem. Útočník domácího Lince Lukas Kragl totiž hodně nešetrným způsobem sestřelil brankáře švédské reprezentace Eddieho Gustafssona a způsobil mu několikanásobnou zlomeninu lýtkové a holenní kosti. Zraněnému brankáři hrozí minimálně roční pauza a v případě komplikací i ukončení kariéry. K překvapení všech přítomných potrestal rozhodčí viníka jen žlutou kartou. Ještě větší vlnu nevole však vyvolalo rozhodnutí národního svazu, který se případem dále nezabýval.

Neméně brutální byl i faul Martina Taylora z Birminghamu na Chorvata Eduarda, který hájí barvy Arsenalu Londýn. Tento faul znamenal pro fotbalistu s brazilskou národností více než roční pauzu a také neúčast na mistrovství Evropy v Rakousku a Švýcarsku, které pomohl vybojovat. O to víc pak mohl být fotbalista hrdý na svůj návrat na hřiště Arsenalu po více než roční rekonvalescenci. V utkání, které se neslo ve znamení jeho návratu, vstřelil dvě branky, a navíc byl po zásluze odměněn potleskem ve stoje.

Brankář rumunské Kluže Nuno Claro si zase spletl fotbal s kung-fu a sestřelil útočníka týmu Astra Ploješť Georgiana Pauna způsobem, jaký se jen tak nevidí. Incident se naštěstí obešel bez vážnějšího zranění, hříšník se po třech zápasech mohl opět zapojit do hry.

Loni také šokoval nejen celou Belgii záložník Standardu Lutych Axel Witsel, který způsobil svému protihráči Marcinu Wasilewskému z Anderlechtu dvojitou otevřenou zlomeninu lýtkové a holenní kosti. Witsel dostal za svůj zákrok desetizápasový zákaz startu v lize, polský obránce se do hry vrátil až letos v květnu.

S fotbalem měl opravdu velmi málo společného i zákrok Kennetha Dokkena z norského Odd Grenlandu, který surově nakopl svého protihráče Johana Arnenga do stehna. Zákrok se navíc odehrával úplně mimo fotbalové dění a souboj o míč. Třicetiletý forvard nakonec inkasoval trest šest týdnů bez fotbalu.


Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Když se hráči zatmí před očima aneb 5 nejbrutálnějších fotbalových faulů