Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Když se bude skupině Muse na Rock for People líbit, bude hrát dvě hodiny

Redakce

Redakce

30. 6. 2010

Foto: Muse!Speciál!Na letišti v Hradci Králové se staví, už v sobotu 3. července zde totiž začne čtyřdenní svátek hudby jménem Rock for People. Na 16. ročníku se má předvést celkem 160 účinkujících a v areálu by se podle odhadů pořadatelů mělo pohybovat zhruba 30 000 návštěvníků.

Foto: Muse

Zdroj: muse.mu

Na festival dorazí zahraniční hvězdy jako Muse, The Prodigy, Morcheeba, The Subways, Archive, Gallows, Coheed and Cambria, Does It Offend You, Yeah?, Evergreen TerraceSkunk Anansie nebo NOFX. Posledním ohlášeným zahraničním hostem je kanadská kapela Billy Talent (o jejich koncertu z konce listopadu 2009 v Praze čtěte zde).

>>> Permanentky na Rock for People (3. až 6. července) jsou v prodeji online za 1 675 korun zde <<<

Muse mají přijet na Rock for People šestnácti kamiony. „Muse jsou obecně považováni za jednu z nejlepších koncertních kapel současnosti a tomu odpovídá i jejich cena a náročnost produkce,“ vysvětlil v online rozhovoru dramaturg festivalu Petr Fořt a v zápětí dodal: „Můžu k tomu jen napsat, že to bude velký. Přípravy a speciální scéna tomu napovídají a ve smlouvě máme, že pokud se jim bude dobře hrát, bude z toho až dvě hodiny trvající koncert.“

>>> Záznam celého online rozhovoru s dramaturgem Petrem Fořtem čtěte zde <<<

Petr Fořt v online rozhovoru pro Topzine.cz také prozradil, že na Rock for People mohla být i formace Green Day, se kterou probíhala jednání. Kapele se ale nehodil termín festivalu do jejich turné.

FOTO: Atmosféra na Rock for People 2009

Foto: Václav Kohout, Topzine.cz

Vedle zahraničních účinkujících chtějí zaujmout i tuzemské kapely, které si pro tuto událost připravují speciální sety. Například populární písničkář Xindl X (jeho videoklipy si můžete přehrát zde) bude mít na Rock for People exkluzivní premiéru s novým doprovodem Neurol Quartet, skupina Vypsaná fixa na festivalu zaznamená své živé vystoupení, které bude hned druhý den ke koupi na CD. Kompletní program si můžete prohlédnout zde.

>>> Více o letošním ročníku Rock for People se dozvíte z našeho speciálu <<<

Rock for People za poslední roky dává prostor i kapelám mimo rockový rank, stává se více multižánrovým festivalem, kde si má každý přijít na své. V programu se tak objevuje letos kupříkladu i koncert Marie Rottrové.

A jak by mohl vypadat za čtyři roky jubilejní 20. ročník Rock for People? I na to se ptali čtenáři Topzine.cz. Petr Fořt nadhodil kapely System of a Down, Red Hot Chilli Peppers, Rage Against the Machine a U2…

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Když se bude skupině Muse na Rock for People líbit, bude hrát dvě hodiny