Menu
TOPZINE.cz
Finance

Když někdo nemá peníze

Ačkoliv by si lidé přáli mít vždy dost peněz, nejednou se takové přání bohužel nevyplní. Protože se toho může v lidském životě hodně zkomplikovat.

Když někdo nemá peníze

Nemít peníze je úděl, který nelze tomu, kdo je k němu předurčen, ani trochu závidět. Protože bez dostatečného finančního zajištění je dnes život na dostatečné úrovni nemožný, a ten, kdo nedokáže zaplatit alespoň nezbytnosti, je tak odsouzen maximálně k živoření.

Jenže se stává, a to až příliš často, že lidé zkrátka nemají tolik peněz, kolik jich potřebují. Postihnout to může kohokoliv, klidně i mne nebo vás. A jak si počínat, když už k tomu dojde?

Ať už je příčina finanční nouze jakákoliv, jedno je jisté. A sice to, že se z ní je třeba zase co nejdříve dostat. Protože finanční problémy zpravidla samy od sebe nezmizí, zato se však nejednou naopak vrší a táhnou každého, kdo je jimi zasažen, nemilosrdně ke dnu.

Peníze

Zdroj: Pixabay

Pokud si někdo nedokáže postrádané finanční prostředky urychleně vydělat, nemá na výběr a musí si je půjčit. A čím větší potíže má, tím pravděpodobnější je to, že jestli dotyčnému někdo pomůže, pak to bude nebankovní společnost. A sice proto, že jsou to právě nebankovní nabídky, jež jsou lidem v nesnázích dostupné, často jako jediné. Zatímco bankovní úředníci před půjčením požadují doložení vysokých příjmů, čistých registrů dlužníků a dalších předností, americká nebankovní hypotéka se poskytuje i těm, kdo to nejsou schopni dokázat.

Není pochopitelně možné, aby se taková nebankovní hypotéka dávala automaticky komukoliv, protože to by její poskytovatelé hodně rychle přišli na buben, ale přesto je to hodně lehce dostupná alternativa. Jako záruka se tu totiž používá zástava nemovitosti, za niž si je možné půjčit až sedmdesát procent odhadní ceny této.

Kdo zastaví nemovitost a bude mít příjmy postačující ke splácení, tomu americká hypotéka bez registru či americká hypotéka bez dokládání příjmů neunikne. A pomůže mu za všestranně výhodných podmínek překonat komplikace do doby, než zase bude lépe.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Když někdo nemá peníze