Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Kdy se slaví Valentýn? Nepropásněte ho!

Klára Brázdová

Klára Brázdová

10. 2. 2011

Určitě byste neměli zapomenou na svátek zamilovaných. V posledních letech je tento svátek oblíbený nejen mezi milostnými páry, ale také obchodními centry, takže nouze o výběr dárečku mít určitě nebudete. Kdy a proč se tento svátek slaví se dozvíte z dnešní krátké zprávy.

Foto: Marián Luha, Topzine.cz

Kdo byl sv. Valentýn?

Sv. Valentýn byl knězem, který i přes zákaz tehdejšího římského císaře Claudia dále oddával zamilované páry. Protože se nechtěl vzdát svého náboženství (křesťanství), byl 14. února 269 před naším letopočtem zavražděn. Muž po sobě zanechal vzkaz pro svou milou, na který se podepsal Tvůj Valentýn.

Toto motto se v dnešní době stalo oblíbené mezi zamilovanými páry, a to právě na den úmrtí sv. Valentýna. Čtrnáctého února se posílají různá valentýnská přáníčka, dárečky, čokolády nebo květiny. Vše, co toho druhého, vámi milovaného, potěší.

Nezapomeňte tedy v pondělí 14. února obdarovat všechny své blízké nějakou drobnůstkou. Určitě je potěšíte třeba jen čokoládovým srdíčkem. Udělejte krásnější den těm, které máte rádi. A nejen na Valentýna.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kdy se slaví Valentýn? Nepropásněte ho!