Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Kdy kupovat dětské oblečení z druhé ruky?

Komerční sdělení

Komerční sdělení

16. 12. 2022

Každý rodič zná věčný koloběh nákupů dětského oblečení, který se nikdy nezastaví. Platí to zejména u dětí nejmenších, v jejichž případě je potřeba šatník obměnit v podstatě s každou novou sezónou. Mnozí rodiče tak stojí před rozhodnutím, zdali nakupovat pouze kousky nové nebo naopak občas sáhnout i po něčem z druhé ruky.

Z ekologických, udržitelných a finančních důvodů je občas rozhodně fajn sáhnout po bazarových věcech, které dokážou odlehčit rodinný rozpočet a posloužit úplně stejně jako jakýkoliv nový kousek. Přemýšlejte proto před každým nákupem, jestli je opravdu nutné mít tuto věc novou nebo stačí nějakou lehce nošenou.

Které věci z bazaru nevadí?

Pokud se sháníte po nových mikinách a teplácích do školky, oblečení na zahradu a nových tričkách, tak rozhodně nemusíte hned koukat po nových věcech. Tyto kousky běžného denního nošení se dají velmi snadno nakoupit třeba i v setech z druhé ruky, často jsou téměř nenošené a mají kvalitu odpovídající novým věcem. Z druhé ruky můžete nakoupit i různé letní sukýnky a šaty, kraťasy či kloboučky proti slunci.

Kdy koupit věci nové?

Některé oblečení pro děti je nicméně mnohem lepší nakoupit nové. V prvé řadě je to rozhodně spodní prádlo a ponožky, které jsou taková speciální hygienická kategorie. Dále je dobré zvážit nákup nových kousků, u nichž víme, že budou mít extrémní využití. Může se jednat o rostoucí merino prádlo, lyžařskou bundu, softshellové kalhoty do lesa a do školky nebo třeba o pyžama.

Jak věci nové nakupovat?

Nevystavujte sami sebe zbytečně nepříjemným situacím a dopřejte si nákupy dětského oblečení online. Je to rozhodně rychlejší, přehlednější a často i mnohem levnější. Dobrým tipem může být e-shop Olšákovi.cz. Za nákup online a zkoušení oblečení v klidu v domácích podmínkách vám jistě poděkují i vaše děti.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kdy kupovat dětské oblečení z druhé ruky?