Menu
TOPZINE.cz
Tipy na výlety v ČR

Kdy je nejlepší čas navštívit Mariánské Lázně?

Komerční sdělení

Komerční sdělení

25. 10. 2023

Plánujete pobyt v lázních? Přemýšlíte, kdy je nejlepší se tam vydat? V našich končinách si lázeňští hosté oblíbili jarní a letní měsíce, kdy jim přeje počasí, není ani příliš teplo, ani zima, navíc pobyt mohou spojit s dovolenou. V těchto měsících bývají lázně poměrně obsazené, pobyt si tak musíte rezervovat včas. Vybrali jste za cíl Mariánské Lázně? Pak pro vás máme dobrou zprávu, sem můžete jet kdykoli!

Do Mariánek nejen v sezóně

Za sezónu se v lázních označují už zmíněné jarní a letní měsíce, v Mariánských Lázních to není jinak. V té době si můžete užívat i Zpívající fontány jako dominanty města, na druhou stranu počítejte s tím, že pobyt v lázních se vám prodraží. Kdo se odhodlá a pobyt v lázních absolvuje na podzim nebo v zimě, ten může ušetřit, navíc si lázně užije naplno. Nikde nebudou dlouhé fronty, nikde se nebude tísnit.

Co všechno se dá v Mariánských Lázních dělat?

Mariánské Lázně jsou oázou odpočinku, kdo tu už alespoň jednou byl, ten nám dá jistě za pravdu, že zdejší parky jsou naprosto úchvatné v jakémkoli ročním období. Však za nimi také stojí geniální zahradní architekt Václav skalník, který nechal vysušit bažiny, vykácet hustý les a vytvořit krásný kousek přírody.

Lesní pramen Mariánské Lázně

Když se do Mariánských Lázní vydáte, můžete si volné chvíle krátit nejen pobytem v jednom ze zdejších hotelů, ale také procházkami po kolonádě, která má své kouzlo v každou dobu. No a nebo se můžete vydat na některý z turistických cílů.

  • Každý den po celý rok zve k návštěvě Park miniatur Boheminium na východním okraji Mariánských Lázní, poblíž hotelu Krakonoš. K vidění je víc než 70 modelů našich památek, a to na jednom místě. Kdy jindy se vám poštěstí, že vidíte v jeden den Ještěd i zámek Lednice? Vydat se sem můžete pěšky nebo kabinkovou lanovkou.
  • Cílem může být i Městské muzeum Mariánské Lázně, které vám přiblíží historii zdejšího lázeňství i osobnost jednoho z nejznámějších hostů lázní, J. W. Goetha.
  • Další zajímavou zastávkou je Městské divadlo, protože i v lázních si můžete užívat kultury.
  • Krásná příroda, jemně zvlněný terén a příjemně svěží vzduch i v tom nejparnějším létě, to vše slibuje nezapomenutelný golfový zážitek na mistrovském hřišti Royal Golf Club.
  • V zimě se můžete vydat i na lyže. K dispozici vám je svah i běžecké tratě.
  • Kdo nemá pobyt v bazénu jako lázeňskou proceduru, ten se může vydat zaplavat do zdejšího městského bazénu.

Víte, že zima do Mariánských Lázní přináší klid, pohodu a ticho? Davy letních turistů jsou dávno pryč, vy se můžete vydat třeba na procházku zasněženou krajinou, po cestě se zastavit ochutnat některý ze zdejších minerálních pramenů a výlet zakončit v teple jedné z mnoha zdejších kaváren a restaurací? Nebo si procházku můžete naplánovat tak, abyste z ní šli rovnou do teplé vířivky nebo na některý ze zábalů.

Lázně na pojišťovnu nebo samoplátce?

Když už se řeší, kdy vyrazit do lázní a co tam dělat, určitě vás taky napadne, kdo pobyt v lázních uhradí. Vydat se sem můžete jak na pojišťovnu, tak jako samoplátce, a to po celý rok. Pokud chcete zkusit pobyt na pojišťovnu, musíte splnit celou řadu podmínek, žádost o lázně vám musí vyplnit váš lékař a odeslat ji k posouzení reviznímu lékaři pojišťovny. Ten ji buď schválí nebo zamítne, případně vám může změnit místo pobytu nebo přiznat lázně částečně na pojišťovnu a částečně z vlastní kapsy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kdy je nejlepší čas navštívit Mariánské Lázně?