Menu
TOPZINE.cz
Literární soutěže 2023

Kdy bude Vetřelec 5 jinde než v japonských časopisech?

Martin Peška

Martin Peška

3. 6. 2009

O pokračování filmu Vetřelec se začalo mluvit hned po premiéře čtvrtého dílu, který měl v českých kinech premiéru už před více než 11 lety. První potvrzení informace pochází z japonského časopisu Famitsu Wave, kde režisér Ridley Scott v rozhovoru před pěti lety řekl, že se k zubatým mimozemšťanům chystá vrátit. Nedávno si toto potvrzení zopakoval, a opět v japonském časopisu.

Při potvrzení v roce 2004 se studio 20th Century Fox mělo rozhodnout o Vetřelci 5 na základě úspěchu snímku Aliens vs. Predator. Nakonec ale došlo na pokračování filmu Paula W. S.

Andersona. Ani při natáčení nového dílu samostatného Vetřelce by se však neměl Scott objevit v roli s režiséra. Po pěti letech to pro japonský opět Ridley Scott nedávno zopakoval. „Bude to zřejmě založeno na mé myšlence, takže doufám, že na tom budu spolupracovat,“ dodal však v rozhovoru pro Famitsu Wave.

Režisér prvního Vetřelce z roku 1979 už má pravděpodobně i vymyšlený námět. Ve filmu by se dokonce mohla objevit domovská planeta vetřelců. Podle již dříve zmíněných informací z úst Scotta by si mohl vedle Sigourney Weaverové alias Ripleyové, které bude letos šedesát, zahrát i Nicolas Cage.

Dočkají se fanoušci sci-fi pokračování kultovního filmu? Možná více než režisérově chuti záleží na rozhodnutí 20th Century Fox. Den, kdy se film objeví v kinech je tedy zatím stále ve hvězdách, možná až někde u domovské planety vetřelců…

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kdy bude Vetřelec 5 jinde než v japonských časopisech?