Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Dovolená v ČR: Vranov na Dyjí nabízí kempy, přehradu i památky

Redakce

Redakce

6. 6. 2011

Vranovskou přehradu znají mnozí a rádi se sem vracejí. Pokud si pronajmete chatičku v zátoce či se zabydlíte v kempu, budete spokojeni. Místní kemp je jeden z nejatraktivnějších v ČR.

FOTO: Vranov nad Dyjí

Vranov nad Dyjí, Foto: Jana Roszková, Topzine.cz

Vranov na Dyjí známe většinou díky krásnému zámku, který je nejpozoruhodnější stavbou středoevropského baroka. Vranov je ale znám také svou přehradou, která byla vystavěna především za účelem rekreace. Milovníci přírody se mohou nechat zlákat krásou údolí řeky Dyje a ostatní výlety po okolních památkách.

Výlety za památkami

FOTO: Mučící křeslo na Bítově

Mučící křeslo na Bítově, Foto: Jana Roszková, Topzine.cz

V blízkém okolí je mnoho k vidění. Zřícenina hradu Cornštejn láká svou tajemností, naproti němu leží hrad Bítov s mučírnou a mini zoo. Navštívit můžete i nedaleký Lednicko-valtický areál nebo město Znojmo, kde najdete hrad, podzemí a rotundu sv. Kateřiny. Pravěké archeologicé naleziště zase můžete spatřit v Jevišovicích. Centrum vinohradnictví, unikátní Malovaný sklípek a Areál československého opevnění „Zahrada“, najdete v nedalekém Šatově.

Turistické okruhy v Národním parku Podyjí

Okruhů je zde několik, a to jak pro náročné, tak i pro běžné výletníky.

  • Okruh Heleny Mnizskové, který začíná a končí u zámku Vranov. Po cestě uvidíte areál předválečného opevnění, napodobeninu antického chrámu nebo Felicitinu studánku.
  • Výlet si také můžet udělat až do Rakouska, a to k místům Vranov – Hardegg (Hardeggská vyhlídka, Šumná, Štítarský les, Švýcarské údolí a mnohé další).
  • Claryho stezka nebo Okruh Junáckým údolím. Všechny trasy jsou max. 7 km.

Noční život, super atmosféra na Vranově

FOTO: Filmové večery na pláži

Filmové večery na pláži

U Vranovské pláže se  nachází oblíbená promenáda s mnoha hospůdkami či diskotékou, nesmíme zapomínat ani na vinné sklípky. Atmosféra vám připomene pobyt u moře.

Můžete si udělat procházku přes most a dál do kempu, kde můžete v letních večerech třeba shlédnout film v letním kině. Pro děti se konají pravidelná loutková představení.

Všude to žije, ale vy se budete cítit bezpečně, proto je zde pobyt vhodný pro každého. Všude najdete plno atrakcí jak pro děti, tak i pro dospělé. Každý si přijde na své a zážitky, které si odsud odnesete, si budete pamatovat napořád.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dovolená v ČR: Vranov na Dyjí nabízí kempy, přehradu i památky