Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Kdo zaplatí natáčení Hobita?

Redakce

Redakce

10. 1. 2011

Petr JacksonRozpočet dvoudílného velkofilmu Hobit by měl přesáhnout 500 milionů dolarů. Kdo tuto nepředstavitelnou částku zaplatí a jak se rozdělí zisky? Přesně na tom se konečně dohodli Warner Bros. a MGM Studios.

Režisér Peter Jackson, Zdroj: youtube.com

Spory posledních měsíců ohledně financování megalomanského projektu Hobit a následného rozdělení práv na distribuci jsou konečně minulostí. Společnost Warner Bros. se zavázala, že veškeré náklady půjdou z její kapsy, do které pak peníze zpět přitečou distribucí filmu do kin a na pulty obchodů. Na MGM (Metro-Goldwyn-Mayer) Studios tak zbudou jen práva pro televizní vysílání.

Spekuluje se také o tom, kteří z herců trilogie Pán Prstenů si zahrají v nové adaptaci Tolkienova románu. K již dříve propíraným jménům, jako Ian McKellen (Gandalf), Andy Serkis (Glum) nebo Orlando Bloom (Legolas), teď přibylo i jméno Elijaha Wooda, který by se tak vrátil k postavě Froda Pytlíka z Kraje. Navzdory všem spekulacím je ale zatím jisté pouze obsazení Cate Blanchett, opět do role elfské královny Galadriel.

Natáčení první části Hobita by se mělo rozjet v únoru. S kino premiérou se počítá v prosinci příštího roku (2012). Druhá část by měla být připravena ke zhlédnutí s ročním zpožděním.

OBR: Speciál k filmu Hobit

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kdo zaplatí natáčení Hobita?