Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kdo vyhraje letošní Ceny Anděl? V nominacích vedou Kryštof, Carloff či Zrní

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

19. 2. 2013

carloffCeny Anděl, udělované Akademií populární hudby, se budou předávat 16. března v Průmyslovém paláci v Holešovicích. Již nyní jsou ale známa jména nominovaných interpretů.

Boris Carloff má po triumfu na cenách Apollo slušné šance vyhrát do sbírky i Anděla. Zdroj: boriscarloff.cz Foto: David Turecký

Boris Carloff má po triumfu na cenách Apollo slušné šance získat do sbírky i Anděla. Zdroj: boriscarloff.cz Foto: David Turecký

Mezi letošními nominovanými se objevuje několik neokoukaných jmen, o kterých dosud v souvislosti s Anděly nebylo slyšet. Několik nominací si svým letošním albem vysloužil uznávaný producent Boris Carloff, nakročeno k soškám má také kapela Zrní. Ze zavedených jmen patří k velkým favoritům především skupina Kryštof. Úplný seznam nominovaných hudebníků uvádíme na konci článku.

Ceny Anděl letos prošly řadou organizačních změn. Podle slov organizátorů se tak stalo v reakci na kritiku, již v minulosti sklízeli zejména za složení akademie, která o oceněních rozhoduje.

Slavnostní ceremoniál má být o poznání efektnější než v minulých letech. Kromě velkorysejšího pojetí závěrečného rautu, na jehož skromnost prý byly dříve zaznamenány stížnosti, se letos organizátoři více odvázali i při navrhování scény. Jejím autorem je designér Martin Hruška, který vypracoval mimo jiné scénu talkshow Uvolněte se, prosím. Andělé se budou rozdávat na velkolepém pódiu o délce přes třicet metrů.

Přímý přenos ze slavnostního večera v Průmyslovém paláci zajišťuje Česká televize. Diváci si ceremoniál mohou naladit 16. března v 21:15. Kdo stojí o autentický zážitek, měl by si ve čtvrtek 21. února pospíšit k pokladně předprodeje. V tento den se začnou prodávat vstupenky na ceremoniál, bude jich však k dispozici pouze několik desítek.

Ceny Anděl 2013

Skupina roku

Charlie Straight / Kryštof / Zrní

Zpěvák roku
Boris Carloff / Vojtěch Dyk / Richard Krajčo

Zpěvačka roku
Lucie Bílá / Iva Bittová /Aneta Langerová

Objev roku
A Banquet / Boris Carloff / Zrní

Album roku
Boris Carloff: The Escapist / Charlie Straight: Someone With a Slow Heartbeat / Kryštof: Inzerát

Skladba roku
Charlie Straight: Coco / Kryštof: Inzerát / Kryštof a Jarek Nohavica: Křídla z mýdla

Videoklip roku
Buty: Píseň práce / Boris Carloff: Falling / Kryštof: Inzerát

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kdo vyhraje letošní Ceny Anděl? V nominacích vedou Kryštof, Carloff či Zrní