×
TOPZINE.cz

Kdo si vedle UDG nebo Ewy Farne vyšlape cestičku ke slávě?

Vedle Marka Ztraceného, Prague Ska Conspiracy, Ewy Farne, UDG nebo Mňágy a Žďorp si letos zahraje šestice šťastlivců na festivalu O2 Sázavafest Battle, který je zároveň hudební soutěží s pětiletou tradicí.

„Z finalistů, kteří vystoupí 27. června na Konopišti, si tři vítězné kapely zahrají na jedné z hlavních scén na největším českém multižánrovém festivalu,“ řekl hlavní pořadatel Ladislav Řehounek. Ten zároveň dodal, že zbylá trojice získá možnost vystoupení na volně přístupné scéně na kácovském zámku.

Do letošního ročníku soutěže se přihlásilo celkem 190 projektů prostřednictvím téměř sedmi set mp3. Z těch do finále postupuje indie-rocková skupina Agave 9 z Prahy, elektronická skupina Cosmic Crew z Poděbrad, Prahy a Čelákovic, screamo-rocková skupina Evelynne z Prahy, R’n’B-popová skupina Charomeliroo z Bratislavy, folková skupina Piosenki z Prahy a R’n’B-bluesová kapela Kulturní úderka z Brna.

„Poslední jmenovaní do finále postupují jako náhradníci za slovenskou ska kapelu Fuera Fondo, která ze soutěže vzhledem k nedostupnosti některých členů v termínu finálového kola odstoupila,“ dodal Řehounek.

Která trojice finalistů si zahraje na přelomu července a srpna přímo v areálu festivalu rozhodne svými hlasy publikum a porota 27. června na Konopišti, kde kromě stage se soutěžícími zahrají na další scéně kapely Keks, Lakeside X, UDG nebo Mňágy a Žďorp, Prague Ska Conspiracy nebo zazpívá Ewa Farna a Marek Ztracený.

Hlavní hvězdou letního festivalu je Američan Moby a skotský zpěvák Jimmy Somerville.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..