Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Kdo je knižním vítězem GO Kamery 2011?

Redakce

Redakce

3. 2. 2011

FOTO: Miloslav StinglV polovině ledna proběhl v brněnském Kongresovém centru 14. ročník festivalu cestovatelů Go a Regiontour. GO Kamera je jedním z doprovodných programů, jehož součástí je výběr nejlepších knih o cestování. Letošní festival můžeme považovat za malé vítězství nakladatelství JOTA, jejíž vydané knihy se skvěle umístily. Které knihy byly tedy nejlepší?

FOTO: Miloslav Stingl

Jeden z oceněných, Miloslav Stingl, Foto: Veronika Jílková, Topzine.cz

Pomyslnou bronzovou příčku obsadil Miloslav Stingl s knihou 2012: Mayové, jejich civilizace a zánik světa vydanou nakladatelstvím JOTA. Autor čtenářům knihy představuje mayskou kulturu a její mnohačetná tajemství, která skrývá. V souvislosti s Mayi se autor zmiňuje také o konci světa, což je jedno z aktuální témat dneška.

Mayové, Indie a Afrika

Dalším umístěným cestopisem, opět z nakladatelství JOTA, je kniha Namasté babá aneb kapela v Indii autorů Matěje a Jana Homolových. Indii autoři zachytili takovou, jaká je, avšak s příznačným a osobitým kouzlem. Lákadlem pro čtenáře může být i to, že autoři jsou členy kapely Wohnout a jak sami říkají „Není nadto vyrazit si jen tak s kytárama přes rameno do nekonečnejch končin a plnit se zážitkama až k prasknutí.“

Vítězem kategorie cestovatelských publikací se stala kniha Afrika v nás autorů Lenky Klicperové, Václava a Olgy Šilhových. Pohled na Afriku v 21. století je různorodý a také je tak v knize naznačen. V knize se prolínají fascinující záběry africké zvířeny a přírody, o něž se postaral fotograf Václav Šilhan, ale také pohled Lenky Klicperové, která se zaměřuje na osudy Afričanů, jenž stále více pohlcuje západní civilizace. Cestopis byl vydán v roce 2010 nakladatelstvím Mladá fronta.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kdo je knižním vítězem GO Kamery 2011?