Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Kdo chce žít a studentské slevy mít, měl by ISIC chtít

Gabriela Honková

Gabriela Honková

16. 9. 2009

ISIC-karta-2010ISIC, doklad prokazující statut studenta střední, vyšší odborné nebo vysoké školy a vybraných pomaturitních studijních oborů. Zásadní výhodou průkazu je, že ho vydává světová organizace ISTC pod záštitou EU a UNESCO, čili je celosvětově uznávaný a studenti se s ním mohou prokazovat například při koupi studentského vstupného do muzea i v cizině .

Foto: Gabriela Honková
Foto: Gabriela Honková, Topzine.cz

Karta poskytuje různorodé slevy při vzdělání, nakupování, stravování či sportovních aktivitách. Je to nejen slevová karta pro studenty, zajišťuje jim také lepší podmínky pro studiu školy.

Malá kartička ISIC je praktická a pomáhá studentům při každodenním životě ve škole. Pomocí této karty si student může zakoupit stravování v menze, přístup na školské portály, bezplatné poradenské centrum, kde se může dozvědět daleko více o slevách například při vycestování do zahraničí.

Vyřízení karty je zcela jednoduché. Stačí si zajít na studijní oddělení školy nebo přes internet na adrese www.isic.cz/online či přímo v prodejních místech, které jsou umístěny po celé ČR. V prodejních místech s sebou musí žadatelé donést pro vyřízení karty následující: vyplněnou žádost o vyřízení karty potvrzenou školou, fotku pasového formátu, občanský průkaz a 300 korun za tzv. manipulační poplatek.

V případě vyřízení karty přímo ve škole platí podmínky určené studijním oddělením, na kěkterých školách se už nacházejí kartová střediska, kde  vyfotí, dají žádost přímo na místě  a vyřízení takové karty je za chvíli hotové.

Každý nový držitel ISIC karty současně dostane příručku s názvem: Průvodce slevami ISIC. Zde je vyobrazen přehled slev. Když uvedeme pro představu jaké slevy karta poskytuje můžeme se dočíst například, o těchto slevách: sSlevy u bank, v obchodech, v knihkupectvích, papírnictvích, optikách.

Při vstupu do muzeí, na hrady i zámky většinou sleva po předložení ISIC karty zaručuje o 50% nižší vstupné. Slevy platí také v restauracích, autoškolách nebo sportovních a vzdělávacích institucích.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kdo chce žít a studentské slevy mít, měl by ISIC chtít