Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kdo byl páteční perlou Sázavafestu? Moby!

Gabriela Honková

Gabriela Honková

1. 8. 2009

mobyNa Sázavafest zavítal dnes mimo jiné i americký muzikant Moby, headliner devátého ročníku tohoto úspěšného festivalu. Druhý den se mimo rockových kapel na scéně objevily také hip-hopové pecky jako například PSH či Indy a Wich, muzikant s klasickou kytarou Štěpán Rak, písničkářka Lenka Filipová a další zajímaví hosté.

Pro posluchače byly spuštěny další dvě stage, kde byl až do večera připraven bohatý program. Celkem tedy mohli dohromady zhlédnout vystoupení kapel na sedmi stagích. Na O2 Main Stage vystoupili UDG, Monkey Business a zlatým hřebem večera se stal Američan Moby. Představil se svým fanouškům v celé parádě po jedenácté hodině večerní a zazpíval i známý rádiový song Why does my heart.

Foto: Václav Kohout, Topzine.cz

Foto: Václav Kohout, Topzine.cz

Report stage nabídla hip-hopový program s předními představiteli PSH či Indy & Wich. Zahráli zde také například Blue Effect. HP Pavilon hostil Dana Bártu, Wohnouty a  Lenku Filipovou, jež sklidila u posluchačů veliký úspěch po vřelém vystoupení. Svým projevem vnesla do diváků svůj nekonečný optimismus. Zazněly hity jako Za všechno může čas i klasická píseň Greensleaves.

V dopoledních hodinách stále vládl menší chaos organizátorů. V korytech pro veřejnost chyběla voda na umytí rukou, přenosné toalety se vyskytovaly v nepřiměřeně malém počtu. Po otevření druhé části areálu se ovšem dostalo účastníkům přístupu k dalším stánkům s občerstvením zahrnujícími jak vegetariánskou stravu, tak i grilované speciality. Pro milovníky ostřejší kuchyně byla připravena mexická jídla, která se zapíjela pivem značky Krušovice. Raritou v jídelníčku bylo pojídání červů, kterou předvedli náhodní posluchači.
Foto: Václav Kohout, Topzine.cz

Foto: Václav Kohout, Topzine.cz

Návštěvníky provázely nejrůznější atrakce. Kupříkladu absolvování vyhlídkového letu vrtulníkem, poprvé v historii O2 Sázavafestu, kde si  zájemci mohli z ptačí perspektivy prohlédnout celé prostranství. Přelet pokračoval k městu Kácov a poté na dálnici D1, kde bylo možno zazávodit si s auty. Následně vrtulník proletěl nízko nad hladinou místní přehrady. Zážitek, který trval celých 10 minut, bylo možné obstarat za 1000 Kč na osobu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kdo byl páteční perlou Sázavafestu? Moby!