Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Kde se seznámit ve třiceti, ve čtyřiceti, v padesáti letech

V jakémkoliv věku můžete používat stejné, vám dobře známé „zbraně“, které jste využívala ve dvaceti. Jen místo k seznámení, kde byste měla hledat partnera, by mělo být už trochu jiné. Šance na seznámení se na diskotéce už nejsou tak velké, protože taneční parket ovládly ty osmnáctileté a dvacetileté. Navíc i věkové složení mužů se pohybuje kolem dvaceti let. Na diskotéku vyrazte pouze v případě, že hledáte „zajíčka“, jinak vhodnějšími místy jsou zaměstnání, restaurace, park nebo kulturní zařízení.

Zdroj: lastplace.com

Nehrajte si na ambiciózní ženu, která všechno zvládne sama

Většina třicetiletých mužů je zaměřena na kariéru, nejlepším místem k seznámení je tedy pracoviště. Sledujte ruce mužů, kteří se vám líbí, zda se na něm nenachází onen snubní prsten a pak už můžete směle navázat komunikaci. Kuřačky mohou navázat rozhovor na místě vyhrazeném pro kouření, ty ostatní na chodbách, v kanceláři, ve výtahu. Nevyhýbejte se žádným příležitostem k seznámení.

Bavte se o počasí, o tom, co děláte, jaké máte koníčky, kam chodíte na oběd. Nestyďte se ho pozvat na rande. Mladí muži jsou nesmělí a stydí se. Pokud s vámi nakonec na rande nepůjde, berte to tak, že mu to aspoň zalichotilo. Pokud s vámi dělá váš idol v kanceláři, nebojte se ho požádat o pomoc.

Muži mají rádi ženy v nesnázích, které se na ně obrací, když se rozbije tiskárna (nemusí vědět, že jste ji záměrně poničila, aby vás mohl „zachránit“). Na oplátku ho můžete pozvat na oběd nebo může být záminkou problém, který nedokážete sama vyřešit, a proto vám s ním může pomoci jen on (nejlépe na „pracovním“ obědě).

Zdroj: Condom18.wordpress.com

Běžte do ZOO nebo na dětské hřiště

Ve čtyřiceti letech už je situace o něco složitější, protože pravděpodobně nebudete hledat jen partnera pro sebe, ale také případného otce pro své děti. Přestože se můžete seznámit i v práci, většinou najdete muže, kteří zůstali sami s dítětem v mateřských školkách nebo na dětských hřištích.

Pokud děláte v prodeji, máte šanci na seznámení o něco lehčí. Jste zvyklá si domlouvat obchodní schůzky a tak není žádným překvapením, když objekt svého zájmu pozvete na pracovní oběd. Nakonec se z toho může vyklubat něco víc než jen uzavřený obchod. Muži po čtyřicítce se většinou už nestydí zvát ženu na rande, takže je klidně možné, že vás pozve sám.

Nemyslete na to, že musíte zajistit malé dítě, které s vámi zůstalo anebo ještě lépe, pokud víte, že sám má děti, navrhněte místo, kam budete moci jít i s dětmi. Jestli půjdete na dětské hřiště, do parku nebo do ZOO, to už je na vás. Dozvíte se o něm tak možná víc, než kdybyste šli do restaurace.

V přítomnosti dětí se budete oba chovat přirozeně a navíc uvidíte, jaký má vztah k dětem a jak by si rozuměl s vaší ratolestí. Jediné, s čím musíte počítat je, že se mohou přihodit neočekávané situace ze strany vašich dětí, ať už se jedná o rozbité koleno, spadlý kopeček zmrzliny nebo zapomenutá hračka.

Zdroj: pictokon.net

Seznamte se při společných aktivitách

V padesáti letech máte děti už odrostlé a tak máte víc času na sebe. Nejlépe se seznámíte přes společné koníčky. Jste vášnivá tanečnice? Zapište se na kurz salsy. Máte ráda folk? Choďte do country klubů. Máte ráda cyklistiku? Jeďte na cyklistický zájezd. Má váš potencionální partner rád horolezectví? Začněte slézat stěny. Máte doma psa? Choďte s ním na procházky.

Seznámení přes domácí mazlíčky je jedním z nejlepších způsobů (pokud ovšem nemáte psa rváče J). Tak snadno, jak se seznámí psi, se můžete seznámit i vy. Navíc ho jeho domácí mazlíček přivede až k vám. Pokud máte živějšího psa, který miluje lidi i psy, je to ještě o něco snazší. Takový pes vám ho i sám najde. Navíc budete mít společný zájem, při kterém se můžete nejen snáz poznat, ale který vám zůstane i v době, kdy už nebudete zamilovaní.

Zdroj: salsaweb.us

Krásná v každém věku

Pamatujte si, že některé rady platí v každém věku. Na manikúře nebo u kadeřníka se sice pravděpodobně neseznámíte (i když jistá šance tu je), přesto byste neměla zanedbávat svůj zevnějšek. Snažte se být okouzlující, usměvavá a optimistická, protože to vás dělá krásnou.

Pokud se nechcete stát jeho služkou, nevyvařujte mu a zapojte ho do domácích prací už na začátku. Nepodceňujte ho a nebojte se mu svěřit úkoly, o kterých si myslíte, že je nezvládne. Divila byste se, ale zvládne je. Nezanevřete na muže, i kdyby vám v životě sebevíc ublížili. Protože život ve dvou je přece jen veselejší.

Váš potencionální partner nemůže za předchozí neúspěchy ve vztazích, tak se zbavte předsudků a neztotožňujte ho s nimi. Můžete si tím nový vztah jen pokazit a to přece nechcete. Ke každému novému vztahu přistupujte se stejným optimismem, jakoby to měl být váš první vztah.  Protože nemáte, co ztratit. Maximálně pár let strávených ve dvou.

Ohodnoťte tento článek:
2,2
Právě čtete

Kde se seznámit ve třiceti, ve čtyřiceti, v padesáti letech