Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Kde koupit antigenní testy a proč je dobré si je pořídit?

Komerční sdělení

Komerční sdělení

30. 12. 2021

Chcete mít v dnešní době informaci o tom, jestli náhodou nemáte koronavirus? Nemusíte se složitě objednávat na testy, protože si je můžete zakoupit. Jde o rychlé antigenní testy, jejichž vyhodnocení trvá pár minut a výsledky bývají mnohdy velmi přesné. Kde tyto testy zakoupíte a v jakých případech provést samotestování? To se dozvíte v tomto článku.

Jak fungují antigenní testy

Moderní antigenní testy jsou způsobem, jak za pár minut zjistit, jestli máte koronavirus, nebo se jedná spíše o jiné onemocnění. Fungují na principu detekce specifických virových bílkovin. Pro určení slouží vzorek odebraný z nosu či ze slin. Ten se přenese do vyhodnocovacího roztoku a za pár minut je možné odečíst výsledek.

Snadný nákup na specializované internetové prodejně

Velkou výhodou antigenních testů je také jejich snadná dostupnost. Nemusíte tak nikam složitě chodit, protože je stačí objednat na specializovaném internetovém obchodě. Při výběru sledujte, jestli jsou testy certifikované, aby byla jejich přesnost co možná největší. Z pohledu ceny je také nejvíce výhodné zakoupení celého většího balení, kdy cena za jeden test vychází o něco levněji v porovnání s kusovým nákupem. Více kusů testů navíc jistě upotřebíte buď pro vlastní potřebu, nebo pro další členy rodiny.

Kdy si udělat antigenní test?

Antigenní testy jsou velmi dobrou prevencí a slouží pro orientační určení, jestli náhodou vaše zdravotní problémy nejsou způsobeny právě nákazou COVID-19. Pokud je výsledek pozitivní, jde o jasnou známku, že musíte dodržovat přísná opatření a ochránit před nákazou ostatní lidi. Test je navíc vhodné preventivně provádět například před návštěvami u příbuzných a známých, kde mohou někteří lidé patřit do rizikových skupin, takže případné prodělání nemoci by pro ně mohlo být velmi problematické.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kde koupit antigenní testy a proč je dobré si je pořídit?