Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Kde hledat a najít turistické informace na internetu? Možností je více

Redakce

Redakce

26. 1. 2011

Podle průzkumu pro společnost Travelport používají cestovatelé nebo lidé cestující pracovně k vyhledání informací o daném místě nejčastěji fulltextové vyhledávače. Dalším nejpoužívanějším zdrojem informací je přímo destinační web.

FOTO: Praha - Karlův most a bývalé Staroměstské mlýny

Praha je nejnavštěvovanějším místem České republiky, Foto: Martin Blaťák, Topzine.cz

Mezinárodního průzkumu se zúčastnilo dvanáct tisíc respondentů z dvanácti zemí světa. Na základě jeho výsledků jsou nejpoužívanějšími fulltextovými vyhledávači Google, Yahoo nebo Bing. U nás patří k destinačním webům portál agentury CzechTourism.

Fulltext je klíčovým zdrojem turistických informací

Jako klíčový zdroj uvedlo fulltextový vyhledávač celých 66 % cestujících na dovolenou, u obchodních cestujících to bylo o 7 % méně. Jako druhý nejčastější internetový informační zdroj označovali cestovatelé v obou dotazovaných skupinách internetové stránky aerolinek (40 %) a jako třetí weby hotelů (36 %). Dnes v době internetu se není u tohoto trendu čemu divit.

Informační weby destinací uvedlo jako vhodný zdroj 32 % obchodních cestujících, cestujících na dovolenou o 8 % více. U těchto typů internetových zdrojů byl oceňován především jejich spíše průvodcovský charakter s množstvím praktických odkazů. Můžete na nich najít základní informace o daných zemích, památkách, tradicích a kulturních akcích.

V České republice patří k hlavním destinačním webům portál CzechTourism.com a populární Kudy z nudy.cz. Oba weby jsou přizpůsobeny pro české i zahraniční turisty a nabízí množství užitečných funkcí, tipů na výlety a neopomenutelných informací. Portál CzechTourism je ve dvanácti jazykových mutacích, druhý web v češtině a angličtině.

FOTO: Noční Pražský hrad

Noční Praha v zimě, Foto: Martin Blaťák, Topzine.cz

Pátým nejčastěji uváděným informačním zdrojem byly cestovatelské a recenzní stránky, jako jsou například Lonely Planet či TripAdvisor.

Pořadí online informačních zdrojů, které využívají obchodní cestující a lidé cestující na dovolenou:

cestující za obchodem / cestující na dovolenou

Internetové vyhledávače: 59 % / 66 %

Weby aerolinek : 40 % / 40 %

Weby hotelů : 36 % / 36 %

Destinační weby (např. CzechTourism) : 32 % / 40 %

Cestovatelské portály (např. TripAdvisor, Lonely Planet): 29 % / 31 %

Online rezervační portály : 26 % / 25 %

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kde hledat a najít turistické informace na internetu? Možností je více