Menu
TOPZINE.cz
Z domova

Každého může postihnout nedostatek

Umíte si představit, jak byste se cítili, kdybyste byli natolik chudí, že byste neměli ani na základní životní potřeby? Pokud ne, jste šťastlivci.

Každý z nás musí svůj život prožít, a to bez ohledu na to, jaký tento je. Musí si s ním poradit všichni, a to i ti, jimž se v jeho průběhu někdy a možná i každou chvíli nedostávají finanční prostředky. Jakkoliv je to totiž krajně nepříjemné nebo i vysloveně zlé, nedá se dělat nic jiného než to nějak vyřešit, aby se to zvládlo. A jak se takové finanční problémy v průběhu života řeší? Není-li vyhnutí, pak třeba i půjčkou.

Když nemá člověk tolik peněz, aby jimi dokázal spolehlivě uspokojit všechny své potřeby, když se tento potýká se stěží zvládnutelnou nebo i naprosto nezvládnutelnou dočasnou nouzí, může vzít zavděk i tím, že někdy dočasně žije za peníze někoho jiného, a to obvykle některé z našich finančních institucí.

A jak se taková půjčka získává? Obvykle se o ni náležitým způsobem požádá a po prověření všech náležitostí se dotyčný pomoci dočká. Anebo také ne. To podle toho, nakolik závažné jeho problémy jsou a nakolik tyto získání některé půjčky komplikují.

Když tak má člověk problémů víc, než je zdrávo, nejednou někde v bance nepochodí. Tady mu kvůli přísným pravidlům nepůjčí, a to třeba kvůli zdánlivě nízkým příjmům, záznamům v registrech dlužníků, exekucím a dalším komplikacím.

Ovšem ani pak ještě není vše ztraceno. Stále ještě je tu totiž i nebankovní sféra a její americká hypotéka bez dokládání příjmů, jež může být poskytnuta i těm, kteří nejsou právě bonitní. A to díky tomu, že je zde složité prověřování žadatelů nahrazeno nezbytnou zástavou nemovitosti coby zárukou náležitého splácení.

I když se taková hypotéka bez příjmu žadatele určitě neobejde, protože musí být zcela jasné, že dotyčný bude mít z čeho hradit splátky, lze tuto hypotéku získat náramně snadno. A navíc rychle, výhodně a spolehlivě, za flexibilních podmínek.

A něco takového si přece životem krutě zkoušený člověk nemůže nechat ujít.

Ohodnoťte tento článek:
4
Právě čtete

Každého může postihnout nedostatek