Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Kávovarna Lucerna – místo jako stvořené k odpočinku

Redakce

Redakce

20. 4. 2010

Kávovarna LucernaAť už se chystáte na romantickou schůzku se svým protějškem, nebo na vetší rodinnou oslavu, Kávovarna Lucerna vám poskytne právě ty podmínky, které potřebujete. Nehledejte kvůli soukromí zbytečně zapadlé podniky na okrajích města, když se jeden ideální nachází přímo v jeho středu!

Kávovarna Lucerna, Foto: Dana Podzimková, Topzine.cz

Kávovarna Lucerna, Foto: Dana Podzimková, Topzine.cz

Jen pár kroků od nejfrekventovanějšího náměstí celé České republiky, v pasáži Lucerna, se nachází Kávovarna Lucerna, která vás zcela uchvátí. Nachází se přímo naproti vchodu do Velkého sálu Lucerny, takže pokud sem zavítáte ve večerních hodinách, máte velkou šanci, že prostornými okny uvidíte spoustu mladých lidí v plesovém oblečení.

Při zběžném pohledu vás Kávovarna asi moc nezaujme, protože je laděna do tmavších uklidňujících odstínů a nemá žádný výrazný poutač. Ona ho totiž nepotřebuje.

Zázemí pro samotáře a nekuřáky

Hned jak vstoupíte dvojitými dveřmi do prostorů samotné Kávovarny, zaujme vás střídmá a elegantní výzdoba ve stylu minulých let, která ve vás navodí uvolněnou a optimistickou náladu. Můžete si vybrat, jestli zůstanete v menší místnosti hned u vchodu, kde se nachází bar, nebo jestli půjdete do větší zadní místnosti, kde jsou i dva velké stoly pro 10 lidí. Zadní místnost má kromě většího soukromí i tu výhodu, že je zcela nekuřácká.

Kávovarna, Foto: Dana Podzimková, Topzine.cz

Kávovarna, Foto: Dana Podzimková, Topzine.cz

Po usazení k malým čtyřmístným stolečkům vás určitě zaujme úzký nápojový lístek s tak velkou nabídkou, že jím budete listovat velmi dlouho. A vybírat je opravdu z čeho – od osvěžujících bublinkových limonád přes nespočet druhů kávy a horké čokolády až po vynikající mléčně-ovocné koktejly. Všechny nápoje jsou také patřičně zdobeny a většinou i podávány ve velkých sklenicích, takže nehrozí, že byste je vypili na jeden zátah. Pokud ovšem máte hlad, raději se najezte předem. Kávovarna nabízí pouze oříšky a jiné dobroty k vínu, pár zákusků a v dopoledních hodinách také klobásy.

Střídání stráží přináší zákazníkům komplikace

Obsluha je milá a rychlá. Jediná komplikace může nastat, pokud si svou návštěvu naplánujete v době střídání směn, což obvykle bývá odpoledne kolem šesté hodiny. V takovém případě se vám totiž může stát, že se o svou objednávku budete muset přihlásit, nebo pokud již objednáno máte, že budete muset zaplatit ještě než dopijete. Také si dávejte pozor, pokud budete plánovat v Kávovarně větší sešlost. V odpoledních hodinách bývá občas problém najít i jeden volný stoleček. Proto si raději včas zarezervujte jeden z velkých stolů. Stačí vám k tomu jenom jméno, pod kterým si poté první příchozí stůl vyzvedne, a přibližný čas, od kdy do kdy chcete stůl zamluvit.

Kávovarna Lucerna je jedním z nejpůvabnějších podniků nacházejících se poblíž Václavského náměstí, který si drží dobré ceny a kvalitní nabídku. Pokud nevíte, co s načatým dnem, rozhodně neváhejte!

ADRESA:
Pasáž Lucerna, Štěpánská 61, Praha 1
OTVÍRACÍ DOBA:
Po-Ne: 8:00 – 24:00
BEZBARIÉROVÝ PŘÍSTUP:
ano
NEKUŘÁCKÁ ČÁST:
ano
TIP:
Banánový koktejl (49 Kč)
HODNOCENÍ:
Jídlo: 5***** Obsluha: 3*** Atmosféra: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kávovarna Lucerna – místo jako stvořené k odpočinku