×
TOPZINE.cz

Kavárna Vladimíra Menšíka: Intelektuálové do střehu!

mensik-1Nevadí vám kouř, máte rádi přehled o svém okolí a hledáte místo, kde strávíte pár volných hodin mezi přednáškami? Pak je Kavárna Vladimíra Menšíka v Brně na Veselé ulici tím pravým místem  pro vás.

Logo Kavárny Vladimíra Menšíka, Zdroj: Eva Mácová, Topzine.cz
Logo Kavárny Vladimíra Menšíka, Zdroj: Eva Mácová, Topzine.cz

V současné době sice na cestě vedoucí od Velkého Špalíčku probíhají nějaké ty úpravy, takže obcházení zátarasů a vyhýbání se blátu se bohužel nevyhnete, ale zato si pak v teplíčku u kávy můžete vychutnávat pohled na v dešti pracující dělníky a nechat se tímto motivovat k dalšímu pilnému studování.

V tomto podniku vám ale nabídnou mnohem víc, než jen kofeinový dryják. Dokonce zde kromě běžných jídel usmívajících se na jídelním lístku najdete i koktejlový bar. Bonusem potom je wi-fi zdarma a nekuřácký salónek. Nedělejte si ale plané naděje – do nekuřáckého salonku permanentně uniká kouř z kuřácké destinace (kde je to pro nekuřáky lehce hardcore). Proto už dopředu počítejte se specificky voňavým oblečením.

Kavárna Vladimíra  Menšíka,  Zdroj: Eva Mácová, Topzine.cz
Kavárna Vladimíra Menšíka, Zdroj: Eva Mácová, Topzine.cz

Na druhou stranu jsou místa, odkud s tímto odérem odcházíte skoro až rádi a s úsměvem na rtech. Menšíkova kavárna může být jedním z nich.

Posezení v prostorech stylově vyzdobených fotografiemi Vladimíra Menšíka navozuje hluboce intelektuální atmosféru literárních kaváren, kde nad sklenkou vína diskutuje budoucí generace romanopisců a básníků o zásadních problémech dnešní doby. Nic na tom nezmění ani fakt, že jste chemici a napsat slohovku je pro vás nadlidský úkol. Prostě se tu budete cítit dobře.

V letních měsících navíc můžete posedět na zahrádce, která je více než vhodná pro srazy různých zájmových skupin. Je totiž umístěna v menším prostoru za kavárnou, který byl dříve pravděpodobně regulérním dvorečkem. Máte tam tudíž mnohdy potřebné soukromí a manipulace s plastovými stolky taky nedá moc práce.

Kavárna, Zdroj:  Eva Mácová Topzine.cz
Kavárna, Zdroj: Eva Mácová Topzine.cz

Obsluha je příjemná a poměrně rychlá. V kavárně jsou vám k dispozici dvoje záchody – jedny v nekuřáckém salonku a druhé umístěné nad schodištěm, které rozděluje kuřácké a nekuřácké prostory. Zajímavostí je, že zde mají jakousi podivnou zálibu ve fotobuňkách. Proto se nelekejte, klidně na onu místnůstku vejděte a pak začněte poskakovat a mávat rukama jako blázen. Pokud nebude ruplá žárovka, rozsvítí se vám!

Kavárna Vladimíra Menšíka

ADRESA: Veselá 3, 602 00 Brno

PROVOZNÍ DOBA:

Po-So 8:00 – 23:00

Ne 11:30 – 22:00

TIP NA JÍDLO: 200g Salát speciál (čerstvá zelenina, šunka, eidam) – 69,-

HODNOCENÍ: 4****Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..