Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Kavárna U Vítů: Multifunkční podnik, kde vám dají dort i řízek

Samcová Jana

Samcová Jana

29. 4. 2010

U VítůV malých obcích nebývá obvykle velké množství podniků, kam se dá zajít najíst. V Bílé Třemešné tento problém vyřešili po svém. Spojili pekárnu, cukrárnu, kavárnu a restauraci do jednoho a výsledkem je multifunkční zařízení, kam si můžete dojít nejen pro čerstvé housky a odpolední kávu, ale i na poctivý oběd.

U Vítů, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

U Vítů, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

Jedno z nejmenších rodinných pekařství v Čechách se rozhodlo nestavět živnost jen na chlebu a koláčích, ale svým zákazníkům nabízí gastronomický full service. Oficiální název zní kavárna, ale bez problémů tu seženete hotová jídla. Pravda, jednodušší přípravy, jako například obalovaný květák s hranolky, smažený sýr či kuřecí řízek, ale pro zahnání hladu je to ideální.

Pokud vám nestačily kalorie ze smažených porcí, můžete si pochutnat ještě na vynikajících zákuscích nebo palačinkách, vskutku za lidové ceny. A že se rodinný podnik drží svého kopyta – tedy ctí jméno svého pekařství, přistane vám před každým jídlem na stole ošatka s výbornými preclíčky.

U Vítů, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

U Vítů, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

Prostředí je zajímavě řešené. Vejdete-li do dveří, uvítá vás v první řadě klasický prodejní pult se zákusky a pečivem, hned poté dětský koutek s kuchyňkou, a vejdete-li ještě dál, ocitnete se v salonku se stolky a židlemi. Zem je pokrytá kobercem, což umocňuje dojem domácího prostředí. Svůj podíl na domáckosti má bezesporu i usměvavá obsluha.

Kavárnička nabízí i snídaně v podobě míchaných vajíček, teplého párku s hořčicí nebo obložený chlebíček. Otevřeno je už od pěti hodin ráno! Nejen pro děti obsluha připraví i kakao nebo teplé mlíčko s medem. Zkrátka podnik se vším všudy.

Kavárna U Vítů

ADRESA: Bílá Třemešná 129, 544 72

OTEVÍRACÍ DOBA: 5:00 – 18:00

BEZBARIÉROVÝ PŘÍSTUP: NE

NEKUŘÁCKÁ ČÁST: NE

HODNOCENÍ:

Jídlo: 3*** Obsluha: 5***** Atmosféra: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kavárna U Vítů: Multifunkční podnik, kde vám dají dort i řízek