Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Katy Perry: Nahá image, Starstruck a křížek na krku. Už nikdy žádná tabu!

Redakce

Redakce

30. 5. 2010

Katy Perry na hudební scénu prorazila v roce 2007, a přestože je stále ještě ve světě šoubyznysu relativně krátkou dobu, už toho stihla vyprodukovat víc než dost. Mrkneme se na tu její velkou kariéru zblízka!

Katy Perry, Zdroj: katyperry.com

Kalifornská zpěvačka Katheryn Elizabeth Hudson si zvolila pseudonym Katy Perry v roce 2007. Jako u jedné z mála hvězd bylo zrovna u Kate celkem nutné si nějakou přezdívku vymyslet. Jedna Kate Hudson totiž slavná už byla, sice blondýnka a herečka, ale přesto to bylo pro potencionální fanoušky dost matoucí.

Poté, co Katy téhož roku vyšel singl Ur So Gay, už od pseudonymu nebylo cesty zpět. Právě díky tomuto singlu se jí totiž podařilo proniknout do světa hvězd. Hudbě se věnovala již od dětství. Žila v pobožné rodině a nádherně zpívala v kostelích a na různých akcích, ale prosadit se jí nedařilo. Teprve píseň Ur So Gay se stala tím, co americká veřejnost chtěla a uznala.

Skutečný kariérní zlom přišel s hitem I Kissed a Girl, který jí vyšvihl na světovou úroveň. Vymazlený videoklip tenkrát skvěle podtrhl texty o ženské hebkosti a sladkých rtících, které u mužů prostě nenajdete. Katy si klip oblíbila a často na to období s radostí vzpomíná.

Konkrétně v televizních reportážích ráda vypráví o dni, kdy s hysterií obvolala svoje nejlepší kamarádky a přinutila je okamžitě přijít na natáčení. Holky se na tom vyřádily vskutku pořádně a z klipu to také parádně vyzařuje.

Pak přišly na řady hity Hot N Cold, Thinking of You nebo Waking up in Vegas. Právě v posledním jmenovaném Katy názorně předvedla koloběh hazardu a pomíjivost hmotných věcí. Třpytky, flitry, zlaté věcičky a velké bankovky během natáčení létaly snad po celém Las Vegas. A výsledek? Stál za to!

V poslední době Katy začala mnohem intenzivněji spolupracovat s dalšími hudebníky. Za zmínku stojí třeba hvízdavý singl 3OH!3, který nazpívala s formací Starstruck. Máte-li rádi skákající hrudníky, Mickey Mouse a zuřivé, toužící, či chtivé výrazy, pak byste se na něj mrknout asi měli. Ten hluboký námět vás totiž rozseká.

Poslední v řadě stojí zatím klip k singlu If We Ever Meet Again, který má pod svou taktovkou slavný producent Timbaland. A patří mezi jeho klasickou, nepříliš promyšlenou produkci. Katy si dokolečka zpívá Když se ještě setkáme a Timbaland si do rytmu brouká, hmuje a občas přidá svoje slavné yeah.

Přes jednoduché texty má píseň celkem chytlavou melodii a zajímavý námět z téměř filmového prostředí, kdy sexy zloděje a darebáka milovat a podporovat prostě musíte.

Nutno říci, že všechny její singly mají špičkové videoklipy a Katy je nezanedbává. Nikdy by mě však na základě její sexy polonahé image nenapadlo, že pochází z přísně věřící rodiny a až do puberty pro ni byly běžné komerční a světské věci tabu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Katy Perry: Nahá image, Starstruck a křížek na krku. Už nikdy žádná tabu!