Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Katharina Hagena nabízí k ochutnání hořkosladkou Chuť jablečných jadérek

Redakce

Redakce

25. 11. 2010

FOTO: Strom!SPECIÁL! Nakladatelství Host přináší další úchvatný román: Chuť jablečných jadérek. Jeho autorkou je Katharina Hagena  a vězte, že váš tento příběh uchvátí nejen tím, že na vás z něj doslova dýchne vůně léta a dozrávajících jablek.

FOTO: Strom

Katharina Hagena v knize vypráví o osudech tří generací žen v jedné rodině. Je to knížka vzpomínek na prázdniny u babičky, které jsou – jak už to tak bývá – plné jakéhosi magického třpytu a jimž dodává přídech tajemství vyprávění několika tetiček.

Zahrada plná tajemství

FOTO: Chuť jablečných jadérekPo Berthině smrti zdědí Iris její dům a octne se tak po letech opět ve starém domě své babičky, kde si tenkrát, jako malá holčička, o letních prázdninách hrávala se svou sestřenicí. Iris se prochází po pokoji, po zahradě a postupně se tak ocitá ve světě, který nepodléhá běhu času. Ve světě, kde se červený rybíz přes noc mění v bílý a z něj se pak připravuje marmeláda slz. Je to zahrada, v níž stromy kvetou dvakrát do roka, ale která je teď zarostlá bodláčím.

Ten babiččin dům se nachází tam, kde vesnice mizí a kde ženám od prstů srší jiskřičky. Iris se probírá dávno zapomenutými vzpomínkami a začíná si klást otázky: Co opravdu dělal dědeček, než odešel do války? A do koho byly zamilované Berthiny sestry? Kdo jedl rád jablka i s jadérky? Co dělala Rosemarie na střeše skleníku tu noc, co se stala ta nehoda?

Kniha Chuť jablečných jadérek vás doslova uchvátí, napsala o knize Christine Westermannová. Martina Meisterová o ní v deníku Die Zeit napsala, že je to kniha sladká i hořká zároveň. Že je to smutný, ale útěšný příběh o vzpomínkách. A tak by to mohl být krásný dárek pod stromeček pro všechny poetické duše, co říkáte?

Pokud správně odpovíte na soutěžní otázku, může být jedna ze tří knih vaše!

Víte, v jaké zemi vychází deník Die Zeit?

a)     Německo
b)     Rakousko
c)     Švýcarsko

Své odpovědi posílejte na adresu soutez@topzine.cz do 15. prosince 2010, do předmětu napište Chuť jablečných jadérek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Katharina Hagena nabízí k ochutnání hořkosladkou Chuť jablečných jadérek