Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kate Nash začala skládat songy v nemocnici. Teď míří na festival Rock For People 2011

Marie Baladová

Marie Baladová

1. 6. 2011

Největší český letní hudební festival nasadil letos laťku hodně vysoko, a i přesto mu to nestačí a přidává další a další zvučná jména. Že na Rock for People bude opravdu z čeho vybírat, svědčí i zpráva, že do Hradce Králové přijede britská písničkářka Kate Nash.

Když mladou talentovanou Kate nevzali na její vysněnou hereckou školu, spadla ze schodů a zlomila si nohu. Připoutaná k posteli, našla si útěchu v psaní písniček. Pár jich dala na MySpace, zařídila si koncert v místní hospodě a bylo vymalováno. Jak se říká, všechno zlé je pro něco dobré. Její songy se rychle rozšířily mezi posluchače a uznání našly mimo jiné u její pěvecké kolegyně, ke které je Kate často přirovnávána, Lily Allen. Ta se o ní vyjádřila jako o „další velké věci“.

logo Speciál Rock for People

Jak je zvykem, netrvalo dlouho a zpěvačka vyjela na turné. Ovlivněná Londýnem, punkem a Reginou Spektor se svým cockney přízvukem a suchým humorem v textech, nemohla v rodné Anglii šlápnout vedle. Po prvních singlech, mezi kterými byl i úspěšný song Foundations, přišly první úspěchy v britských rádiích, ale i negativní ohlasy v podobě parodií písniček jejích a jí podobných. Holt, ne každý má rád mladé drzé britské holky.

Prvenství v žebříčcích prodejnosti jejího debutového alba Made of Bricks, vydaného v roce 2007, ale vzalo všem zlým jazykům vítr z plachet. Od té doby stihla Kate vystoupit na všech velkých ostrovních festivalech, vyhrála prestižní Brit Award za nejlepší ženskou umělkyni za rok 2008 a loni vydala druhé album pod názvem My Best Friend Is You.

Vstupenky za 1590 korun si koupíte online

Jak si tato sympatická angličanka povede dál, lze zatím pouze odhadovat. Jedno je ale jisté, čeští fanoušci se na ni mohou těšit již začátkem července, kdy vystoupí poprvé v České republice v rámci festivalu Rock for People.

Letošní Rock for People, na kterém vystoupí na sto čtyřicet kapel, dvacet DJ´s a dvě desítky divadelních souborů a dalších živých projektů, se v hradeckém Festivalparku koná od 2. do 5. července. Vedle zahraničních hvězd v čele s My Chemical Romance, Paramore, Bullet For My Valentine, Pendulum, Sum 41, německých Digitalism nebo The Streets byly potvrzeny i české kapely jako Kryštof (s derniérou aktuálního Kinoturné), Tři sestry, Vypsaná fixa nebo Chinaski.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kate Nash začala skládat songy v nemocnici. Teď míří na festival Rock For People 2011