Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Kate Middleton: Jaký styl má budoucí princezna?

Redakce

Redakce

27. 4. 2011

FOTO: Princ William a Kate MiddletonBýt princeznou v dnešní době neznamená oblékat se do růžových šatů s volánky a mašlemi, ve kterých vypadáte jako jahodový dort se šlehačkou. Být princeznou je dnes synonymem pro eleganci a styl. A ty Kate Middleton má. 

FOTO: Kate Middleton

Kate Middleton může být na své vlasy pyšná, Zdroj: youtube.com

Catherine Elizabeth Middletonová sice není šlechtičnou s modrou krví, je však dokonalou mladou dámou, jejíž vystupování schvaluje celá královská rodina. S princem Williamem se Kate seznámila při studiu na vysoké škole, když předváděla šaty na jedné z charitativních módních přehlídek.

Catherinin vztah k módě jistě ona účast na módní přehlídce ovlivnila, stejně tak ji patrně inspiruje její působení v módním průmyslu. Po ukončení studia nastoupila Kate jako asistentka nákupčího v módním domě Jigsaw. Modelům z produkce tohoto britského módního domu nechybí vtip a nápaditost, stejně tak jako modelům, které obléká sama Kate. Jednoduchý střih a elegance, takový je styl budoucí princezny.

FOTO: Kolekce jaro/léto 2011 Jigsaw

Jarní kolekce módního domu Jigsaw, Zdroj: jigsaw-online.com

Jednoduchost a nápaditost s elegantními prvky, takové hodnoty v oblékání vyznávala i matka prince Williama, princezna Diana. A přestože Kate vyznává stejný styl, není u ní znát křečovitá snaha o napodobování nebo dokonce kopírování Diany. Kate je uvolněná, svá a originální v mezích královského protokolu. Přesně taková, jakou britská monarchie právě teď potřebuje.

Kate inspiruje

Život princezny jistě skýtá mnoho výhod a privilegií, nese s sebou však i obrovskou tíhu zodpovědnosti, velké množství omezení a povinnost sebeovládání za všech okolností. Členka královské rodiny se nemůže jen tak opít v nočním klubu, stejně tak jako si nemůže vyrazit na nákup v teplácích. Titul znamená zodpovědnost, a to i v módě. Přestože dvorská etiketa zavazuje Kate k tomu, aby se oblékala konzervativně, našla si nastávající prince Williama svůj neotřelý styl, který se snaží napodobit ženy z celé Británie.

Například šaty z dílny Danielly Helayel, které měla Kate na sobě při příležitosti oznámení zásnub, byly ihned vyprodány. Tato módní návrhářka, která svou práci prezentuje pod značkou Issa, je jednou z těch, které Kate oblékají od samého počátku. Svou první kolekci vydala v roce 2001 a její šaty si mimo Kate oblíbily i Madonna, Laura Bailey, Scarlett Johansson, Sharon Stone, Kristin Davis, Kylie Minogue, Keira Knightley nebo Jennifer Lopez.

FOTO: Kolekce jaro/léto 2011, značka Issa

Jarní a letní kolekce značky Issa, Zdroj: issalondon.com

Ženy z celého světa se snaží napodobit čistý styl budoucí novomanželky. V jejím šatníku naleznete elegantní jednoduché prvky, jako jsou rozpínací svetry, sukně ke kolenům, šaty zdůrazňující postavu a rozehrávající fantazii, aniž by měly příliš velký rozparek nebo hluboký výstřih. Trenčkoty, malé černé, vysoké kozačky a pro zvláštní příležitosti i pár lesklých topů s odhalenými zády. Stejně tak jako na dokonalosti šatníku si Kate zakládá také na svých vlasech, které jsou i ve dvě hodiny ráno lesklé a hladké, jako by právě opustila kadeřnický salón.

Každý chybuje

Nikdo není dokonalý! Přestože Kate již od počátku svého vztahu s princem Williamem spolupracuje s předními módními návrháři, nevyhne se ani ona občasnému módnímu faux pas. I mistr tesař se někdy utne, a proto vzpomeňme například na příliš průhlednou sukni, která odhalila víc, než by budoucí princezna ukázat měla a chtěla.

FOTO: Kate Middleton a princezna Diana

Mají podobný styl, Zdroj: youtube.com

Budeme-li však hovořit o drobných módních přestupcích a prohřešcích proti etiketě, pak musíme vzít v potaz, že Kate má celkem příjemnou výchozí pozici. Před ni totiž na královský dvůr vnesla mladistvého a svěžího ducha již lady Di, která jako první na veřejnosti oblékla džíny.

V pátek 29. dubna odstartuje královská svatba. Zatím není znám návrhář, který budoucí princeznu oblékne v její velký den. Přejme nevěstě šťastnou ruku při výběru, aby zvolila ty šaty, které nejlépe podtrhnou její přirozenost a britský styl.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kate Middleton: Jaký styl má budoucí princezna?