Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Kate a William: Projděte se ve stopách královského páru!

Linda Svobodová

Linda Svobodová

12. 6. 2011

Svatbu britského prince Williama a neurozené Catherine Middletonové sledoval 29. dubna 2011 snad celý svět. Pojďte se s námi podívat na deset důležitých míst jejich životů.

FOTO: Svatba prince Williama

První novomanželský polibek Kate a Williama, Zdroj: youtube.com

Je všeobecně známo, že královská romance začala na skotské univerzitě St Andrews. Pojďte se s námi podívat i na další místa, která sehrála důležitou roli v životech novopečeného vévody a vévodkyně z Cambridge.

1. Notting Hill, Londýn

FOTO: Notting Hill, Londýn

Notting Hill, Londýn

Vzpomínáte si na fotografie princezny Diany, na kterých vede Williama poprvé do školy? Malý chlapec v typické britské školní uniformě se těší do školy, zatímco na mamince je vidět, že to pro ni není jednoduchý okamžik. Ti z vás, kteří viděli romantickou komedii Notting Hill, si jistě vybaví bílé domky, galerie, malé kavárničky, obchůdky a tržnice. Okolí Wetherby School na Pembridge Square, Williamovy přípravné školy, je přímo stvořené k romantickým procházkách za slunečného odpoledne.

2. Eton College, poblíž Windsoru

FOTO: William s rodinou během prvního dne na Eton College

William s rodinou během prvního dne na Eton College

V jedenácti letech nastoupil William, stejně jako později jeho mladší bratr Harry, do Etonu, jedné z nejstarších škol v Británii. Studoval zde zeměpis, biologii, dějiny umění a úspěšně také odmaturoval. Eton College byla založena už v roce 1440 králem Jindřichem VI., který chtěl poskytnout vzdělání chudým dětem. William sie během studií si mohl užít relativní volnosti bez pronásledování tiskem.

Jeho vyvolená Kate zatím prožívala bezstarostná školní léta na prestižní Marlborough College v jihoanglickém hrabství Wiltshire. Eton College je částečně přístupná i pro turisty, kteří si jako suvenýr mohou zakoupit třeba slaměné klobouky, které jsou součástí školní uniformy.

3. Clarence House, Londýn

FOTO: Clarence House, Londýn

Clarence House, sídlo prince Charlese

Clarence House je oficiálním sídlem prince Charlese, otce princů Williama a Harryho. Právě zde poskytli v listopadu 2010 William a Kate svůj první rozhovor poté, co bylo oficiálně oznámeno jejich zasnoubení. V paláci z 19. století se budou novomanželé i nadále zdržovat během pobytů v Londýně. V létě se turisté mohou podívat do části prostor domu, po zbytek roku jej smějí obdivovat pouze zvenku, protože je chráněn královskou gardou.

4. Windsor Castle, Windsor

Zámek Windsor je jednou z oficiálních královských rezidencí a William zde mimo jiné oslavil své 21. narozeniny. Pokud královna Alžběta II.  pobývá ve Windsoru, je na věži vyvěšena státní vlajka Union Jack. Windsor je jedním z největších a nejstarších obývaných zámků na světě. Zámek je ukázkovým příkladem gotické architektury a velké části jsou otevřeny pro turisty. Za prohlídku stojí St George´s Chapel nebo ohromný domeček pro panenky, který patřil královně Marii.

5. Hammersmith a Chiswick, Lodnýn

Catherine Middleton byla krátkou dobu členkou sesterstva Sisterhood, prestižního ženského veslařského týmu. Jejich tréninková trasa na řece Temži se rozkládá mezi čtvrtěmi Chiswick a Hammersmith, jednou z nejkrásnějších a nejdražších oblastí Londýna. Nachází se zde mnoho sídel vysoké aristokracie, stejně jako nespočet hospůdek přímo na březích Temže.

6. Londýnské obchody

Krátce po promoci v roce 2005 pracovala Kate pro oděvní značku Jigsaw jako asistentka nákupčího doplňků. Ačkoliv pracovala v centrále na jihu Londýna, určitě se vyplatí navštívit pobočku Jigsaw v New Bond Street číslo 126-7. Byla navržena minimalistickým architektem Johnem Pawsonem jako oáza míru a klidu. Z New Bond Street se můžete podívat do dalších stylových londýnských obchodů, třeba do jednoho z nejstarších klenotnictví Garrad & Co.

Odtud pochází i slavný safírový zásnubní prsten, který patřil princezně Dianě a poté jej William během dovolené v Keni navlékl na prst své snoubenky.

FOTO: Nakupování v Londýně

Nákupy v Londýně, Foto: Andrea Trojanová, Topzine.cz

7. Londýnské kluby

Hned u stanice metra South Kensington se nachází diskrétní soukromý klub Boujis, kam se Kate a William rádi zastavovali před společnými tahy nočním Londýnem. Poté obvykle následoval exotický koktej v klubu Mahiki v Mayfairu nebo ve Whisky Mist v Hertford Street, oblíbeném klubu celebrit.

8. St James´s Palace, Londýn

FOTO: St Jameses´s Palace, Londýn

St Jameses´s Palace

Zahrady St James´s Palace patří k jedněm z nejkrásnějších veřejně přístupných zahrad v celém království. Zároveň je právě přes zahrady spojen s Clarence House, sídlem prince Charlese a jeho ženy Camilly, vévodkyně z Cornwallu. Palác samotný není přístupný veřejnosti, protože je sídlem královského dvora a nachází se zde řada oficiálních rezidencí.

V obchodech v blízkosti, například u vinařů Berry Bros. & Rudd nebo u obuvníka Johna Lobba si můžete dopřát špetku luxusu hodného i pro královskou rodinu. Jejich pravidelným zákazníkem je sama královna Alžběta II., její manžel princ Philip i princ Charles.

9. St Andrews, Skotsko

FOTO: University of St Andrews, Skotsko

University of St Andrews, Skotsko, Zdroj: Hana Chytrá, Topzine.cz

Na University of St Andrews v severním Skotsku, třetí nejstarší univerzitě světa, začala romance jednoho z nejsledovanějších párů světa. Při návštěvě areálu postaveného už v roce 1413 se nezapomeňte zastavit před kolejí St Salvator´s. Tady bydleli William a Kate předtím, než se v posledních letech studia přestěhovali do studentského bytu v ulici s trefným názvem Hope Street (Ulice naděje). Z budovy koleje se nabízí výhled na zátoky St Andrews, kam královský pár jistě vyrazil na nejednu romantickou procházku po pláži.

10. Anglesey, Wales

FOTO: Ostrov Anglesey, Wales

Ostrov Anglesey ve Walesu

Po ukončení vzdělání u Královského letectva RAF v Shawburry byl William převelen na velšský ostrov Anglesey. Zde bude do roku 2013 pokračovat v tréninku na pilota záchranné helikoptéry. Podle oficiálního oznámení zde po svatbě začne královský pár svůj manželský život. Málo osídlená, kouzelná ostrovní krajina je ideálním místem pro první společné kroky novomanželů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kate a William: Projděte se ve stopách královského páru!