Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Katarína Koščová s podivnými básničkami Michala Balaže

Redakce

Redakce

27. 5. 2009

Slovenská Superstar Katarína Koščová vydala letos v lednu CD Nebotrasenie, na kterém ve spolupráci s dalšími umělci, různé druhy umění.

Se zpěvem Katka začínala v britsko-české skupině Heaven´s Shore spolu se svou sestrou Veronikou. Ve dvaceti dvou letech se v roce 2004 přihlásila do slovenské verze světoznámé pěvecké soutěže Superstar, kterou v dubnu 2005 vyhrála a stala se známou nejen na Slovensku, ale její jméno proniklo i k nám.

Na slovenské verzi Slavíka v roce 2005 byla nominovaná v kategorii zpěvačka, kde skončila čtvrtá. Získala však cenu Oběv roku 2005.

V tomto roce také vydala své první album Ešte sa nepoznáme, které se během pár dní stalo platinovým. Na tomto albu spolupracovala například i s Richardem Müllerem. O rok později, tedy v roce 2006, vydala studiové album s názvem Naboso, na němž se podílela i jako autorka písní.

Jejím zatím posledním počinem bylo CD Nebotrasenie, na kterém spojuje tato rodačka z Prešova prvky swingu, jazzu a poetických šansónů. Melodické spojení příjemného hlasu, lehkých textů a rytmických tónů, které vyústilo ve velmi příjemný zážitek z poslechu. Navození naprostého klidu je okamžitou reakcí, je dokonce možné, že vás hlas Katky Koščové ukolébá tak, že dokonce usnete. To ovšem nebude následkem toho, že by vás to tak znudilo, ale toho, že neměnný tón hlasu a jemný rytmus mají takovou moc.

CD kataríny Koščové Nebotrasenie je součástí kompletu, kde se setkávají tři směry umění. Krom Katčina zpěvu komplet obsahuje sbírku básní od Michala Baláže, které jsou doplněny ilustracemi výtvarníka Jara Onda.

Musím říst, že je to velice podařené spojení. Kdo by nechtěl poslouchat příjemnou muziku a k tomu si číst trochu zvláštní básničky trochu zvláštního básníka? Je to opravdu úsměvné. Hudba vás uklidní, básničky rozesmějí a doplňující ilustrace buď vyděsí nebo donutí k přemýšlení typu: Co to má být? Co mi to připomíná?

Na albu s Katkou krom její kapely (tj. Daniel Špiner: klávesy, akordeón, perkuse, vokály,Viliam Cicoň: baskytara, kontrabas, Michal Brandys: akustická kytara, Marek Szarvaš: bicí a perkuse) spolupracovala spousta dalších hostů (tj. Adrián Harvan: saxofón, příčná flétna, klarinet, Antonín Horkel: trubka, Matej Berčík: trombón, Marián Burgr: violončelo, Svetlana Beriša: housle, Tomáš Višňovský: perkuse, luskání, vokály, Miroslav Šály: elektrická kytara, Miroslav Szirmai: perkuse, Ľubo Petruška: akustická kytara).

Hudba jako stvořená pro tuto hektickou dobu a pro jaro-letní období. Ovšem myslím, že celoroční užívání by také nebylo zdraví škodlivé.

Katarína Koščová – Nebotrasenie

Vydáno: leden 2009

Celkový čas: 63:35 min

Skladby: Nebotrasenie, Blues o nespavosti, Pri sebe, Kvapka, Vesmír, Pieskovisko, Pieseň o jeseni, Šivot, Happy song, Ruleta, Drahý môj, Vyhnanie z raja, Dar, Na Toryše, Snehobranie

Vydalo: Slnko records

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Katarína Koščová s podivnými básničkami Michala Balaže