Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Katarína Knechtová si odskočí z turné na Slovensku na jeden koncert do Prahy

Martin Peška

Martin Peška

6. 10. 2009

katarina-knechtova-600x338Slovenská zpěvačka Katarína Knechtová, bývalá frontmanka skupiny Peha, se chystá koncem října do Prahy, kde se v pondělí 26. října uskuteční její jediný koncert v České republice v rámci turné propagující album Zodiak.

Katarína Knechtová, Zdroj: archív Johany Turner

Katarína Knechtová, Zdroj: archív Johany Turner

Šňůra deseti koncertních vystoupení pojmenovaná Zodiak Tour 2009 začíná 15. října v Žilině, následovat bude dalších devět koncertů na Slovensku. Pro pražský koncert zpěvačka slibuje několik známých písní, které vznikly za jejího působení s kapelou Peha, převažovat by však měla její současná tvorba z nové desky Zodiak.

„Myšlenka a přesvědčení, že všude okolo nás je nespočitatelná spousta znamení, jež nás mohou navést na správnou cestu, dát životu větší smysl, anebo jen učinit dobrý skutek… Jen se musíme naučit je rozeznávat, číst mezi řádky, vidět život v souvislostech… Zodiak je metaforou této myšlenky,“ vysvětluje Knechtová původ názvu svého sólového debutu.

Místo kapely Peha nyní Katarínu Knechtovou doplňují muzikanti Tomy Okres, Viktor Špak, Ladislav Kováč a Peter Lipa ml.

„Na pražský koncert se velmi těším. Toto léto jsme hráli  na některých festivalech kolem Prahy, ale samostatný koncert, který předchází mému prvnímu vlastnímu turné, tak to je poprvé… Navíc v Praze po dlouhé době a konkrétně v Lucerně opět poprvé. To je mnohokrát poprvé – proto to bude výjimečný večer,“ slibuje zpěvačka, která započala svou sólovou kariéru v loňském roce.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Katarína Knechtová si odskočí z turné na Slovensku na jeden koncert do Prahy